26 лютого – День спротиву російській окупації Криму

В цей день, 9 років тому росія розпочала найбільшу з часів Другої світової війни військову агресію в Європі. Російські війська окупували Крим – це було початком війни. День – 26 лютого був холодним, потужним та єдиним. Жителі півострова вийшли з українськими та кримськотатарськими стягами під стіни Верховної Ради АРК і заявили всьому світові про цілісність України.

Кримчани протягом усіх дев’яти років боролися проти окупації півострова і продовжують це робити – від мітингів до одиничних демонстрацій, від підпільних рухів опору до акцій протесту попри погрози, кримінальні переслідування та незаконні вироки окупаційних судів.

З 2014 року понад 50 тис. громадян України були змушені покинути Крим та виїхати на материкову частину України через страх, переслідування за політичну та правозахисну діяльність, дискримінацію за національною та релігійною ознакою.

26 лютого 2020 року Президент України Володимир Зеленський підписав указ “Про День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя”. З цієї нагоди по всій Україні щороку проводиться низка заходів: важливі дискусії, покази фільмів, обговорення. Зокрема, цьогоріч оркестр Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М. Гоголя презентував нову музичну програму. Зі сцени лунали твори кримськотатарських композиторів та декламувалися поетичні твори, що найбільше відображають наше прагнення віддати шану кримськотатарському народу, який вже декілька століть в Російській імперії, тоталітарному СРСР і сьогодні під російською окупацією бореться за своє право на свободу.

Мистецьку подію відвідав заступник Голови Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Ігор Лоссовський.

“Україна – багатонаціональна країна. Понад 130 народностей і етносів живуть в нашій країні. І сьогодні в умовах цієї жахливої війни, кримськотатарський народ чи не найбільше потерпає від російського агресора. Кримські татари, як корінний народ, а разом з ними караїми та кримчаки, які потерпають через російську окупацію, адже їх культура в Криму нещадно нищиться, а представники цих народів сидять по російських тюрмах, чи змушені були виїхати з півострова”, – зазначив заступник Голови Державної служби Ураїни з етнополітики та свободи совісті Ігор Лоссовський.

Наразі, спротив триває по всій країні і ми даємо повномасштабну відсіч ворогу! Крим – це Україна! Ми впевнені, що над півостровом незабаром замайорить рідний синьо-жовтий стяг!

Поділитись: