Бути поруч. У Софії Київській відбувся перший випуск військових капеланів

Сьогодні у стінах храму Святої Софії Премудрості Божої відбувся перший випуск військових капеланів, які завершили курси підвищення кваліфікації з питань військового капеланства Збройних Сил України.

Благословити військових пастирів прийшли Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній, очільник Української Греко-католицької церкви Святослав, заступник голови Всеукраїнського союзу церков євангельських християн-баптистів пастор Сергій Мороз, заступник старшого єпископа Української Євангельської церкви Іван Русин та старший пастор релігійного центру Рада християнських церков і релігійних організацій СКИНІЯ Рустам Фатуллаєв.

Очільники релігійних організацій благословили капеланів та освятили стяг Служби військового капеланства ЗСУ Апарату Головнокомандувача ЗСУ. Також була урочисто проголошена Молитва військового капелана.

“Ми віримо в нашу Перемогу, адже ми йдемо шляхом правди, а там, де правда там Бог. Нехай Господь дає вам сили підтримувати наших непохитних героїв, надихаючи їх на боротьбу і Перемогу!”, – сказав, благословляючи капеланів, Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній.

Отець та Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав зазначив, що історична подія відбувається в особливому місці – Храмі Святої Софії. У соборі, який бачив різних загарбників, який не зруйнувала ні ординська навала, ні нацистська окупація, який вистояв попри все і давав силу українському народові виборювати право на існування своєї держави. “Акт вручення посвідок про завершення вишколу вручається перед обличчям Київської Оранти — нерушимої стіни. Нехай наша мати — нерушима стіна візьме Вас за руки й допоможе довести наше військо, наш народ до Перемоги!, – сказав Блаженніший Святослав. – Військовий капелан — це Боже обличчя українського війська. Це є знак видимої присутності Бога серед свого народу… Наші військовослужбовці не потребують ще одного військового начальника, вони потребують духовного отця, якій зцілюватиме їхні духовні рани, який буде вливати в них силу і віру для того, щоб перемагати. Ми сьогодні вручаємо у Ваші руки душі наших солдат, нашого війська, яке сьогодні віддає своє життя за волю і незалежність нашої Батьківщини. Будьте гідними цього завдання і покликання”.

Капелани отримали Сертифікат про кваліфікацію і відповідно готовність служити Богові та Україні.На церемонії вручення Сертифікатів про завершення Курсів підготовки військових капеланів були присутні: міністр Кабінету Міністрів Олег Немчінов, заступник Міністра оборони України Ганна Маляр, начальник Військового інституту КНУ імені Тараса Шевченка бригадний генерал Анатолій Шевченко, начальник Служби військового капеланства Збройних Сил України Апарату Головнокомандувача Збройних Сил України полковник Олексій Терещук, перший заступник Голови Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Віктор Войналович, інші поважні гості.

“Я хочу подякувати всім дотичним до того, що ви завершили цей курс, і хтось отримав первинне офіцерське звання, а хтось маючи військову кафедру отримав чергове звання. Хочу побажати, щоб перед вами стояли завдання, які ви можете розв’язати. Тому що в цивільному житті люди звертаються за одним, а у військовому, особливо на передовій, особливо в умовах безпосередньої лінії бойових дій, зовсім за іншим”, – сказав міністр Кабінету Міністрів Олег Немчінов під час церемонії.

Заступник Голови ДЕСС Віктор Войналович, під час церемонії вручення Сертифікатів подарував військовим капеланам Кобзаря від видавництва Дух і літера, який має спеціальний зручний похідний дизайн і не відрізняється від піксельної уніформи. “Служіння військових душпастирів важко переоцінити. У моєму уявленні воїн-капелан — це особливий воїн. Озброєний словом Божим і вірою військові капелани тримають дуже важливу оборону — духовну, а у війні найперше перемагає дух!”, – сказав Віктор Войналович.

Наразі тридцять військових капеланів від п’яти релігійних організацій пройшли шеститижневий вишкіл на базі Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Надалі такі військові капелани мають бути в усіх бойових підрозділах Збройних сил, Нацгвардії та Прикордонної служби.

“Багатоконфесійність – це унікальність нашої держави. Ви маєте підсилювати мету — любові від чистого серця, нелицемірної віри та доброго сумління. І ви, як представники різних конфесій маєте показати між собою любов, по тому дізнаються, що ви учні Ісуса Христа, якщо будете мати любов між собою”, – сказав старший пастор релігійного центру Рада християнських церков і релігійних організацій СКИНІЯ Рустам Фатуллаєв.

Закон про військове капеланство ухвалили в грудні 2021-го. Він запустив Службу військового капеланства та змінив статус капеланів на війні. Нині вони — військовослужбовці, як і інші солдати складають військову присягу та забезпечені соціальним захистом держави.

Станом кінець 2022 року понад 100 священників є штатними капеланами у Збройних Силах України, а майже 300 священнослужителів працюють із військовиками на громадських засадах. Загалом, починаючи з 2014 року, капеланську місію в Українському війську виконували понад 600 священників.

Бути поруч – саме так звучить кредо військових капеланів багатьох армій. Шеврон з таким самим написом отримали сьогодні капелани першого випуску. Українське військове капеланство народжується на тлі війни, вони покликані стояти пліч-о-пліч з військовими, підтримувати їх духовно, бути невіддільною частиною війська. Вони місток між мирним життям і фронтом.

Поділитись:
Категорії
Інші публікації