Делегація ДЕСС та ВКНМ ОБСЄ здійснили візит до Естонії з метою розвитку співпраці в питаннях політики інтеграції суспільства

Делегація ДЕСС та Верховного Комісару ОБСЄ у справах національних меншин (ВКНМ ОБСЄ) відвідали Естонію з метою вивчення політики інтеграції Естонії та розвитку міжнародної співпраці. Візит відбувся 14-16 липня і включав зустрічі з Фундацією інтеграції, Міністерством культури, Міністерством освіти та науки, мером міста Нарва та директором експериментальної школи багатомовної освіти в цьому місті, Домом естонської мови міста Нарва, Міжнародним домом міста Таллінн, Центром електронного врядування, українською діаспорою в Естонії та Посольством України в Естонії.

Естонія приділяє значну увагу політиці інтеграції. Відсоток населення, які мають етнічну ідентичність, відмінну від естонської, у цій країні суттєво вищий, ніж в Україні – приблизно 1/3 населення. Важливо, щоб усі були залучені в конструктивне спільнотворення доброботу суспільства, перебували в спільному інформаційному просторі та поділяли спільні цінності. Державна структура, найбільш споріднена з ДЕСС в питаннях етнополітики, ‒ Фундація інтеграції.

Серйозну увагу приділяють моніторингу громадської думки та загалом оцінці соціальної ситуації. Щороку державним коштом проводять кілька репрезентативних опитувань громадської думки з вибіркою 60 тисяч респондентів. Окрім цього, державні установи замовляють також опитування і з меншими вибірками: 1000‒2000 респондентів.

Естонські фахівці налічують у своїй країні близько 200 різних етнічних ідентичностей. Вересень – місяць заходів, що висвітлюють розмаїття етнічних ідентичностей і культур, присутніх в Естонії. Цей місяць наповнений тематичними фестивалями та конференціями.

У старших класах школи щонайменше 60% навчального процесу здійснюють естонською мовою, щоб гарантувати вільне володіння державною мовою для всіх випускників шкіл. Подібний підхід запроваджує і Україна.

Функціонують Будинки естонської мови (Eesti keele maja), які пропонують безкоштовні однорічні курси естонської та низку заходів з метою сприяння опануванню естонської на рівні вільного володіння всіма охочими.

Назви вулиць та інші вуличні знаки – державною мовою, навіть у прикордонному місті Нарва, де 97% населення ‒ російськомовне.

Для тих, хто нещодавно приїхав до Естонії на довгий термін, функціонує Міжнародний дім. Його мета ‒ сприяти якнайшвидшій інтеграції всіх, хто тільки розпочинає роботу або навчання в Естонії, або приїхав на проживання разом із родиною. Окрім численних консультаційних можливостей, Міжнародний дім об’єднує в одному просторі представників усіх державних відомств, до яких потрібно звернутися з метою належного оформлення документів новоприбулим мешканцям Естонії.

Поділитись:
Категорії
Інші публікації