You are currently viewing ДЕСС розвиває співпрацю з Посольством Румунії в Україні

ДЕСС розвиває співпрацю з Посольством Румунії в Україні

  • Категорія запису:Новини

4 березня відбулася зустріч Голови Державної служби України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) Олени Богдан із Надзвичайним і Повноважним Послом Румунії в Україні Крістіаном-Леоном Цуркану. Сторони обговорили державну політику щодо забезпечення прав національних меншин і корінних народів в Україні та Румунії та погодили подальші кроки з метою активізації діалогу й напрацювання матеріалів для поновлення роботи українсько-румунської комісії з питань національних меншин.

Голова ДЕСС відзначила, що удосконалення нормативно-правової бази й формування урядових заходів щодо реалізації прав національних меншин і корінних народів має бути результатом як серйозної аналітики й інформаційно-просвітницьких заходів, так і ґрунтовних експертних і громадських дискусій. Адже розмаїття підходів у державній політиці європейських країн щодо забезпечення прав національних меншин і корінних народів поряд із розмаїттям поглядів серед етнічних спільнот України щодо бажаної державної політики вказують на широкий спектр уявлень і практичних рішень. Водночас інформації про це розмаїття на сьогодні бракує навіть в експертних колах і тим паче у ЗМІ.

Водночас безпекові виклики, які зараз долає Україна, а також виклики подолання наслідків кількох сотень років політик, спрямованих на маргіналізацію української мови та української ідентичності, створюють унікальний контекст, що не має аналогів серед країн Європейського Союзу.