You are currently viewing ДЕСС працює над посиленням співпраці України з інституціями Ради Європи

ДЕСС працює над посиленням співпраці України з інституціями Ради Європи

  • Категорія запису:Новини

12 та 15 березня 14 співробітників ДЕСС взяли участь в ознайомчих онлайн-зустрічах із фахівцями Секретаріату Ради Європи в Страсбурзі.

Тренінгова програма «Стандарти Ради Європи та практика моніторингу протидії дискримінації» була сформована фахівцями Ради Європи для ДЕСС та за ініціативи ДЕСС у межах проєкту «Захист національних меншин, включаючи ромів, та мови меншин в Україні», що є частиною Плану дій Ради Європи для України на 2018-2021 роки.

Обговорили принципи роботи та взаємодії представників держав із Консультативним комітетом Рамкової конвенції про захист національних меншин, Комітетом експертів Європейської хартії регіональних мов або мов меншин, Європейською комісією проти расизму та нетерпимості (ECRI), Керівним комітетом з питань антидискримінації, розмаїття та інклюзії (CDADI) та Комітетом експертів з питань ромів та кочівників (ADI-ROM).

  • Консультативний комітет Рамкової конвенції про захист національних меншин та Комітет експертів Європейської хартії регіональних мов або мов меншин (ЄХРМ) здійснюють періодичний моніторинг виконання Україною зобов’язань, взятих відповідно до цих міжнародних договорів. Цього року Україна готує Доповідь про виконання Рамкової конвенції про захист національних меншин та приймає моніторинговий візит Комітету експертів ЄХРМ.
  • Європейська комісія проти расизму та нетерпимості ‒ постійний орган РЄ, що здійснює моніторинг дотриманням прав людини в державах Ради Європи, зокрема в питаннях протидії расизму, дискримінації та нетерпимості. За результатами моніторингу країн Комітет оприлюднює доповіді та рекомендації. Остання доповідь щодо України була оприлюднена 2017 року.
  • Комітет експертів з питань ромів та кочівників ‒ тимчасовий комітет, утворений Комітетом Міністрів Ради Європи на період з 2020 до 2021 року. Серед завдань Комітету ‒ обмін між державами-учасницями досвідом державних політик щодо інклюзії ромів. Україна протягом найближчих місяців планує схвалити схвалити оновлену Стратегію сприяння реалізації прав і можливостей ромської національної меншини та розробити план заходів на її виконання. Громадські й експертні обговорення Стратегії відбулися восени 2020 року. Зараз Стратегія на фінальних етапах міжвідомчого погодження.
  • Керівний комітет з питань антидискримінації, розмаїття та інклюзії надає рекомендації Комітету Міністрів Ради Європи щодо державної політики, спрямованої на подолання дискримінації та сприяння єдності в розмаїтті. З 2021 року Україну в ньому представляє Голова ДЕСС Олена Богдан.

ДЕСС висловлює вдячність усім партнерам та експертам, які долучилися до зустрічей.

Програма тренінгів: ознайомитись.