ДЕСС взяла участь у зустрічі з Делегацією Венеційської комісії у Києві 

Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина провела зустріч з Делегацією Венеційської комісії у Києві щодо виконання рекомендацій Єврокомісії у частині відбору суддів Конституційного Суду України, імплементації антиолігархічного законодавства та законодавства щодо національних меншин (спільнот).

Участь у зустрічі взяли Президент Венеційської комісії Клер Базі Малорі, Віце-Президент Анжеліка Нюссберґер, члени Венеційської комісії Філіп Дімітров та, Ян Велаєр, секретар Венеційської комісії Сімона Ґраната, радник з правових питань Таня Ван Дайк. З українського боку: Міністр юстиції України Денис Малюська, Голова комітету ВРУ з питань правової політики Денис Маслов, Голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Віктор Єленський, заступник Голови ДЕСС Ігор Лоссовський, заступник Міністра закордонних справ Євген Перебийніс та заступник Міністра освіти і науки України Євген Кудрявець.

Учасники зустрічі предметно обговорили всі питання, що наразі є на розгляді Венеційської Комісії. 

Зокрема, керівництво ДЕСС поінформувало представників Венеційської комісії про заходи та кроки, здійснені для імплементації законодавства у сфері захисту національних меншин (спільнот). На розгляд Уряду буде найближчим часом винесено проєкт Концепції Загальнодержавної цільової національно-культурної програми «Єдність у розмаїтті» на період до 2034 року», розпочато роботу над змістовним наповнення відповідної програми. Голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Віктор Єленський зазначив, що вже проведено понад 16 консультаційних зустрічей з представниками національних меншин (спільнот), громадських організацій, та корінних народів України.

Окремо учасники зустрічі обговорили забезпечення освітніх, культурних прав представників національних меншин (спільнот), вживання мов національних меншин (спільнот) у публічній сфері.

Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина  окремо відзначила значну роботу пророблену під час попередніх консультацій на різних рівнях, під час яких вдалося досягти порозуміння щодо переважної більшості питань.

За матеріалами Урядового порталу

Поділитись:
Категорії
Інші публікації