Етапи формування

Зараз тривають фінальні фінансові та юридичні процедури запуску Служби, розпочато співпрацю з низкою установ та організацій.

04

Фінальні фінансові та юридичні процедури запуску Служби

19 травня 2020 року Міністерство фінансів України погоджує штатний розпис, план асигнувань і кошторис Держетнополітики, що дає підстави розпочати набір перших працівників. Наразі тривають фінальні фінансові процедури запуску Служби та погодження доступу до постійних приміщень розташування Служби.

Очікується, що до вересня 2020 року формування Служби буде завершено і їй будуть передані всі функції Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури та інформаційної політики.

Порядок здійснення заходів, пов’язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади визначений постановою КМУ від 20 жовтня 2011 р. № 1074.

03

Юридична реєстрація

18 березня 2020 року на підставі постанов КМУ № 503 і 812 та розпорядження КМУ про призначення Голови Державну службу України зареєстровано як юридичну особу й розпочато процедури формування нового органу державної влади. Формування Служби було сповільнене через секвестр, перейменування та реорганізацію Міністерства культури та інформаційної політики України (МКІП), оскільки погодження процедур і документів бюджетного фінансування Держетнополітики відбувається через МКІП.

02

Призначення голови

26 лютого 2020 року, за результатами спеціальних перевірок, Уряд приймає рішення призначити Олену Богдан Головою Держетнополітики з дня початку фактичного виконання обов’язків. Призначення Голови дає підстави розпочати створення нового органу державної влади – зареєструвати його як юридичну особу на підставі постанов КМУ № 503 та № 812.

5 лютого 2020 року КМУ визначає Олену Богдан переможцем конкурсу на посаду Голови Державної служби України з етнополітики та свободи совісті. Кілька тижнів тривають спеціальні перевірки переможця конкурсу.

21 січня 2020 року Комісія з питань вищого корпусу державної служби за результатами конкурсних процедур визначає чотири кандидатури для розгляду суб’єктом призначення ‒ Кабінетом Міністрів України (КМУ).

01

Засадничі рішення Уряду

21 серпня 2019 року Уряд затверджує Положення про Державну службу України з етнополітики та свободи совісті (постанова № 812). Затвердження Положення дає підстави для оголошення конкурсу на посаду Голови Служби.

12 червня 2019 року Уряд приймає рішення про створення Державної служби України з етнополітики та свободи совісті (постанова № 503). Рішення про створення дає підстави для розробки Положення про Державну службу України з етнополітики та свободи совісті.