Етнічні спільноти України в прагненні зберегти та розвивати свої унікальні культури та ідентичності консолідувалися з громадянським суспільством в протидії російській повномасштабній військовій агресії. Вагому роль у цьому процесі відіграє і вірменська спільнота, яка, як і більшість громадян України, незалежно від етнічного походження, долучилася до опору російському агресору.
Сьогодні у рамках консультацій з національними меншинами (спільнотами) України щодо обговорення правових механізмів імплементації Закону України «Про національні меншини (спільноти) України», зокрема проєкту Концепції державної цільової національно-культурної програми «Єдність у розмаїтті» та проєкту майбутньої Програми, ДЕСС зустрілася з представниками громадських об’єднань вірменської спільноти. До онлайн-консультації доєдналися: Посол Республіки Вірменія в Україні Владімір Карапетян, голова громадської організації «Рада національних спільнот України» Ашот Аванесян, виконавчий директор громадської організації «Спілка вірмен України» Овакім Арутюнян, заступники президента Всеукраїнської громадської організації «Національний конгрес вірмен України» та представники Спілки від Луганська до Закарпаття. Лідерами вірменської спільноти було акцентовано увагу на необхідності підтримки державою освітніх програм для етнічних спільнот України. Значну увагу було приділено обговоренню консолідації етноспільнот в Україні у протидії інформаційним російським маніпуляціям щодо нібито наявного протистояння між етнічними групами в Україні.
В Україні функціонує низка громадських об’єднань вірменської діаспори. Більшість із них входить до Спілки вірмен України. Діяльність цих організацій здебільшого спрямована на надання різного роду допомоги представникам вірменської діаспори (зокрема, юридичної, психологічної, матеріальної), та сконцентрована довкола збереження і примноження вірменської історії та культури. З початком російської агресії в Україні вірмени добровольцями пішли на фронт, вірменська спільнота мобілізовувала підтримку ЗСУ, забезпечує значну гуманітарну допомогу українським біженцям.
“Я вдячний – і можу це сказати від імені усіх керівників Спілки вірмен України, вірменської громади – українській владі на всіх рівнях за підтримку нашої діяльності, культури, традиції, звичаїв. У нас немає проблем національного характеру, ми вважаємо себе частиною українського народу”, – зазначив під час зустрічі голова громадської організації «Рада національних спільнот України» Ашот Аванесян.
Державна служба з етнополітики та свободи совісті вдячна усім етнічним меншинам, керівництву їх громадських об’єднань за активну участь в обговоренні важливих базових програмних документів, які визначають зміст і напрями державної етнополітики в Україні, належного виконання Україною рекомендацій Європейської Комісії з вдосконалення правової бази щодо захисту прав національних меншин (спільнот). ДЕСС продовжує консультації з національними меншинами (спільнотами) для обговорення питань імплементації Закону України «Про національні меншини (спільноти) України». Запрошуємо до подальшої співпраці з означених питань. У разі наявності потреби у проведенні такої зустрічі, просимо надсилати відповідний запит на електронну скриньку info@dess.gov.ua. Також закликаємо стежити за оновленнями на офіційних вебресурсах ДЕСС.