Зустріч Прем’єр-міністра та ВРЦіРО

23 квітня Голова ДЕСС Олена Богдан та координатор співпраці ДЕСС з релігійними спільнотами Вячеслав Горшков узяли участь у зустрічі Всеукраїнської Ради Церков і Релігійних Організацій (ВРЦіРО) з Прем’єр-міністром та іншими урядовцями України.

Сторони обговорили актуальні питання діяльності релігійних організацій в Україні.

Представники ВРЦіРО висловили стурбованість можливою передачею функцій державної реєстрації релігійних організацій до структур об’єднаних територіальних громад. Було відзначено необхідність продовжити стабільне надання реєстраційних послуг у профільних відділах обласних державних адміністрацій (ОДА) або створити територіальні підрозділи ДЕСС з передачею їм відповідних функцій від ОДА. У державній реєстрації важлива уніфікованість підходів у різних регіонах і незалежність від політичних тенденцій.

Члени ВРЦіРО підкреслили важливість створення державою таких умов у суспільстві, за яких молоді люди відчувають готовність народжувати й виховувати дітей. Релігійні спільноти засвідчили готовність об’єднувати зусилля з Урядом у сприянні благополуччю родин і подоланні демографічної кризи.

Представники релігійних спільнот також наголосили на важливості розвитку капеланства у пенітенціарних закладах, у військовій і медичній сферах.

Релігійні організації висловили стурбованість можливим впливом на їхнє функціонування змін у земельному законодавстві.

Глава Уряду Денис Шмигаль висловив привітання з прийдешнім світлим святом Великодня та нагадав, що, згідно з рекомендаціями епідеміологів, безпечніше проводити богослужіння на відкритому повітрі. Наразі продовжує діяти постанова КМУ від 9.12.2020 № 1236: задля безпеки здоров’я учасників, релігійні заходи можуть проходити за умови не більше однієї особи на 4 кв. метри площі будівлі або території (якщо захід на відкритому повітрі) або наповненості залів до 50 відсотків у кожному окремому залі.

Сторони висловили взаємну вдячність за постійний продуктивний діалог.

Фото: ДЕСС та о. Андрій Сидор

Поділитись:
Категорії
Інші публікації