Презентація чат-боту «ТурБОТа про ВПО»

2 травня о 12:00 в ІА «Укрінформ» відбудеться презентація чат-боту «ТурБОТа про ВПО», який увібрав в себе всю необхідну інформацію для внутрішньо переміщених осіб, зокрема, з-поміж корінних народів та національних меншин України. Цей помічник надасть усі необхідні посилання, юридичну допомогу, контакти, адреси культурних центрів, ЦНАПів та інше.

Організатори:
Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС), Кримськотатарський Ресурсний Центр.

Спікери:
Ігор Лоссовський – заступник голови ДЕСС;
Ескендер Барієв – Голова Правління Кримськотатарського Ресурсного Центру, член Меджлісу кримськотатрського народу;
Рефат Чубаров – голова Меджлісу кримськотатарського народу.
Тетяна Подворняк – менеджерка з комунікацій Кримськотатарського Ресурсного Центру.

Довідково. Нагадаємо, що наразі в Україні статус внутрішньо переміщеної особи (ВПО) офіційно отримали вже понад 5 мільйонів громадян і цей процес триває досі. Але, на жаль, їх кількість збільшується щодня, оскільки військові дії продовжується і щодня з окупованих територій, які знаходяться під контролем рф евакуюються тисячі українців.

Кожна людина, яка вимушено покинула свою домівку та переїхала до незнайомого місця, стикається із неймовірним стресом, а також із низкою проблем, у тому числі збереження своєї ідентичності у новій місцевості. Серед ВПО існують такі питання:

• Як отримати статус ВПО?

• Де знайти житло?

• Як знайти культові споруди?

• Як влаштуватися на нову роботу?

• Як отримати гуманітарну допомогу?

• Як знайти магазини з урахування особливих потреб? 

Команда КРЦ знайшла спосіб допомогти людям, які опинилися у новому населеному пункті та максимально задовольнити базові потреби кожного, а крім цього, допомогти зберегти свою ідентичність представникам корінних народів України та національних меншин. У нагоді усім ВПО стане «ТурБОТа про ВПО» – чат, який піклується про ВПО.

Формат заходу – офлайн (Зала 2) + онлайн-включення.

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 2).

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV

Трансляція заходу також буде доступна на сторінці Кримськотатарського Ресурсного Центру у Facebook: https://www.facebook.com/ctrcenter

Поділитись:
Категорії
Інші публікації