Президент: Сьогодні ми започатковуємо традицію іфтару на офіційному рівні і цим стверджуємо, що Україна цінує кожну спільноту

Президент України Володимир Зеленський разом з українськими воїнами-мусульманами, лідерами Меджлісу кримськотатарського народу та представниками мусульманського духовенства узяв участь в іфтарі – вечері, яка проводиться під час священного для мусульман місяця Рамадан.

«Сьогодні ми започатковуємо таку традицію для України – іфтар – саме на офіційному рівні. Разом з нашими воїнами, з нашими героями, з присутніми воїнами-мусульманами, разом з Меджлісом кримськотатарського народу, разом з представниками всієї мусульманської спільноти України. І цим ми стверджуємо всі, що Україна цінує кожну людину, цінує кожну спільноту. Різноманіття, закріплене повагою, є частиною характеру незалежної України. І хай такий наш характер завжди зміцнюється й скеровує народ саме на добрі справи. Україна вдячна мусульманам нашої держави й усім у мусульманській спільноті світу, хто так само, як і ми, прагне миру й захисту від зла», – сказав Глава держави, звертаючись до присутніх.

Як наголосив Президент, Україна завжди пам’ятатиме героїзм тих, хто бʼється за те, щоб на всіх українських землях була свобода й безпека.

За матеріалами офіційного інтернет-представництва Президента України — president.gov.ua

Президент нагадав, що саме з окупації українського Криму, з репресій на півострові проти кримських мусульман почалася спроба Росії поставити в рабське становище Україну та інші народи цивілізованої Європи.

«На жаль, на землі Криму зараз – під російським триколором – панує зло. Приниження, репресії, убивства, війна… Але там, де почався шлях зла, саме там на нас чекає і перемога над ним. Деокупація Криму є безальтернативною не лише для України, а й для всього світу. Для порядку у світі, що заснований на конвенціях і Статуті ООН, а не на кримінальних звичках убивць, ґвалтівників і грабіжників, які Росія намагається поширити. 

Так само як ми поважаємо територіальну цілісність усіх держав, від Європи до Латинської Америки, ми справедливо очікуємо поваги до територіальної цілісності нашої – всієї – України, від Полісся до узбережжя Чорного й Азовського морів, від північних наших міст до Севастополя і Керчі. Увесь наш схід, південь, кожна громада й кожна наша людина однаково заслуговують жити вільно. За це ми й боремось, за це і моляться наші люди. 

Вірю, що молитви за мир для всієї нашої землі без винятку будуть почуті. Україна заслуговує на це так само, як і всі інші країни всюди, де Бог благословив землю життям». 

Поділитись:
Категорії
Інші публікації