Громадська рада

Оголошення

Шановні члени Громадської ради!

Запрошуємо взяти участь у черговому засіданні Громадської ради при Державній службі України з етнополітики та свободи совісті, яке розпочнеться 08 серпня 2022 року о 16:00 годині за адресою: місто Київ, вулиця Богдана Хмельницького, 51Б (2 корпус, 2 поверх). У разі неможливості фізичної присутності можливо буде взяти участь онлайн із використанням Zoom.  

ПОРЯДОК ДЕННИЙ (проєкт)

  1. Обговорення підготовки конференції, що має на меті висвітлення опору етнічних спільнот України агресії рф та її наслідків для етнічних спільнот України.

  2. Поточний стан і шляхи виконання вимог до членства України в ЄС у частині, що стосуються питань етнополітики.
  • 17 червня Єврокомісія презентувала думку щодо заявки України на членство в ЄС, у якій зокрема зазначено «завершити реформу правової бази для національних меншин, яка зараз готується, згідно з рекомендаціями Венеційської комісії, і прийняти механізми її негайного та ефективного впровадження». 
  • Окрім цього, аналізуючи відповідність України політичним критеріям членства в ЄС у частині фундаментальних прав, Єврокомісія висловила наступні рекомендації: «В Україні конституційно гарантовані права осіб, які належать до меншин. Дотримання прав осіб, які належать до національних меншин у сфері освіти та мови, а також їх представництво у виборних органах на всіх рівнях суспільного життя необхідно забезпечити шляхом повного виконання рекомендацій Венеційської комісії Ради Європи щодо закону про освіту, відповідних рекомендацій щодо закону державну мову та з врахуванням останнього моніторингового циклу за Рамковою конвенцією про національні меншини. Не зважаючи на те, що Україна зробила кроки для виконання рекомендацій Венеціанської комісії, їй необхідно завершити реформу правової бази для національних меншин та прийняти ефективні механізми виконання».

3. Різне.

Громадська рада

Про раду, Контакти

Громадська рада

Склад

Громадська рада

Документи

Громадська рада

Інше

Громадська рада

Оголошення