Рідна мова – мати єдності

21 лютого о 14:00 відбудеться пресконференція на тему: “Рідна мова – мати єдності”, присвячена Міжнародному дню рідної мови. 

Організатор: Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС).

Спікери: Віктор Єленський — голова ДЕСС; Тарас Кремінь – Уповноважений із захисту державної мови; Михайло Спасов – представник Уповноваженого з рівних прав і свобод національних меншин, політичних та релігійних поглядів; Рефат Чубаров – голова Меджлісу кримськотатарського народу; В’ячеслав Ломброзо – заступника голови Міжнародної громадської організації «Фонд досліджень та підтримки корінних народів Криму» представник кримчацького народу в України (онлайн); Олександр Рибалко – дослідник надазовських греків та розробник кількох проєктів щодо збереження їхньої культури; Ласлов Зубанич – голова ГО «Демократична спілка угорців України» (онлайн); Лілія Говорнян – голова ГО «Асоціація вчителів етнічних румун України» (онлайн); Тудора Арнаут – член правління ВГО «Союз гагаузів України» (онлайн); Тетяна Станєва – ГО «ОКО», директорка; засновниця міжнародного етнографічного кінофестивалю «ОКО», режисерка (болгарська спільнота), Ашот Аванесян – голова громадської організації «Рада національних спільнот України.

Теми панелей заходу:

1. Державна політика у сфері захисту, розвитку і популяризації різних мов в Україні.

2. Стан мов корінних народів та національних меншин України в час війни.

3. Мови, які перебувають під загрозою зникнення внаслідок окупації території України рф.

Коротко. Мета заходу – донести інформацію про вплив широкомасштабної війни на збереження рідних мов для українців, національних меншин (спільнот) та корінних народів в Україні.

Також наголосити, що українці – незалежно від етнічного походження, проявляють мужність у захисті своєї державності, незалежності, свого права на свободу та демократію. Нині гасло «Ми різні, але ми єдині» стало символом нашої згуртованості, запорукою нашої Перемоги.

Довідково. Міжнародний день рідної мови — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на XXX сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі.

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 1).

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу:

https://www.youtube.com/c/UkrinformTV

Поділитись:
Категорії
Інші публікації