You are currently viewing З Днем Української Державності! У Святій Софії разом молилися за мирне майбутнє вільної України

З Днем Української Державності! У Святій Софії разом молилися за мирне майбутнє вільної України

  • Категорія запису:Новини

З нагоди Дня Української Державності в Соборі святої Софії Київської  відбувся спільний молитовний захід «Благословення України». Християни, мусульмани та іудеї молилися разом за наш героїчний Український народ і мирне майбутнє вільної України. Ми різні, але ми разом, ми – українці – підкреслили учасники молебню.

​У Святій Софії молились за Україну Предстоятель Православної Церкви України Блаженнійший Епіфаній, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Cвятослав (Шевчук), Єпископ Баришівський Української Православної Церкви Віктор (Коцаба), Єпископ Київсько-Житомирської Дієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні Віталій Кривицкий, Керуючий Українською єпархією Вірменської Апостольської Церкви Єпископ Маркос Оганесян,  Старший єпископ Української Церкви Християн Віри Євангельської Михайло Паночко, заступник Старшого єпископа Української Євангельської Церкви Іван Русин, Старший єпископ Української Християнської Євангельської Церкви Леонід Падун, заступник голови Департаменту зв’язків із державними органами Духовне Управління Мусульман України Олександр Діденко, помічник Президента Об’єднання іудейських релігійних організацій України Геннадій Білорицький, перший заступник Голови Церкви адвентистів сьомого дня Андрій Шевчук, заступник Генерального секретаря Українського Біблійного Товариства Анатолій Райчинець.

До молитов Всеукраїнської Ради Церков та Релігійних Організацій приєдналися Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко та Голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Олена Богдан.

Молитва також звучала в Софії хоровим співом. Під час молебню Ансамбль класичної музики імені Бориса Лятошинського під керівництвом відомого українського диригента Богдана Пліша виконав твори «Отче наш» Миколи Леонтовича, «Молитва до Пресвятої Богородиці» Ганни Гаврилець, «Боже Великий Єдиний» Миколи Лисенка. Серце відомої української композиторки Ганни Гаврилець зупинилося на четвертий день повномасштабного вторгнення в Україну (27 лютого).

Цього року ми вперше відзначаємо в один день Хрещення Київської Русі-України та День Української Державності. Народження української державності відбулося за часів Київської Русі. Київ, приймаючи Володимирове хрещення 988 року, був столицею славетної Київської Русі в той час, як москви не існувало.

Відколи на світанку 24 лютого рф завдала ракетних ударів по всій території нашої мирної країни, загарбник завдав руйнувань близько двомстам релігійним спорудам України у 14 областях нашої країни. Низка з них ‒ історичні храми, чиї стіни наповнені століттями молитов і богослужінь. 

Боронячи Україну, ми боронимо цивілізований світ ‒ світ, у якому правда та свобода мають значення. Нехай загарбник якомога швидше піде з нашої мирної української землі та ніколи не вертається знову. І нехай Україна буде простором миру, правди, мудрості, свободи та любові! З Днем Української Державності!

Світлини: МКІП