Участь ДЕСС у заходах з нагоди Міжнародного дня ромів

Представники ДЕСС  взяли участь у низці заходів з нагоди Міжнародного дня ромів, який відзначається 8 квітня. Започаткований понад 50 років тому, цей день має за  мету привернути увагу суспільства до ромського народу, його самовизначення, культури, історії цього етносу; це також нагода осмислення світовими державами необхідності забезпечення інтеграції ромів як повноправних громадян країни. 

Заступник голови ДЕСС Ігор Лоссовський взяв участь у засідання експертної робочої групи з напрацювання критеріїв ромофобії у медіасередовищі України за участі представників Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Офісу Омбудсмана, експертної ради “Центру громадянських свобод”, ромської спільноти. 

Медіа безпосередньо впливають на те, як суспільство бачить світ. Усе, що ми бачимо навколо, створює нашу реальність. Учасники заходу обговорили питання коректного представлення ромської тематики у медіа, а також методологію моніторингу анти-ромської риторики в інтернет просторі та онлайн-виданнях. 

Ігор Лоссовський, зокрема торкнувся питань коректного використання термінології в ЗМІ та урядовій і громадській кореспонденції при викладенні інформації щодо функціонування ромської спільноти в Україні, забезпечення прав та інтересів представників ромської національної меншини (спільноти) в Україні. “ДЕСС готова долучитися до розробки критеріїв, за якими Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення та й інші зацікавлені сторони зможуть визначати дискримінаційні висловлювання і фіксувати мову ворожнечі”,- сказав заступник голови ДЕСС.

Присутніх було поінформовано про мандат, пріоритетні завдання та функції ДЕСС, зокрема щодо питань, пов’язаних з формуванням політики та імплементацією Стратегії сприяння реалізації прав і можливостей осіб, які належать до ромської національної меншини, в українському суспільстві на період до 2030 року» (Ромської Стратегії) в умовах триваючої агресії російської федерації проти України. Заступник Голови ДЕСС повідомив про співпрацю Служби з міжнародними інституціями, задіяними в питаннях захисту прав ромської національної меншини в Європі та Україні, серед яких ООН, Рада Європи та ОБСЄ. Зокрема, були порушені питання участі ДЕСС в низці механізмів РЄ, спрямованих на розв’язання ромської проблематики, серед яких: CDADI -Керівний комітет з анти дискримінації, розмаїття та інтеграції, ADI-ROM – Комітет експертів Ради Європи з питань ромів та кочівників, Група РЄ з питань мови ворожнечі. Наразі ДЕСС активізує  роботу з відновлення імплементації Ромської стратегії в складних умовах триваючої агресії рф проти України. Реформа законодавства у сфері національних меншин є однією із ключових вимог на шляху набуття Україною членства в Євросоюзі. 

Представники ДЕСС також взяли участь в онлайн-конференція «Роми в Україні: минуле і сьогодення». Обговорювалися питання щодо ромської історії, а також реалій життя ромів у час повномасштабної війни, героїчні сторінки спротиву  ромської спільноти російській збройній агресії.

Поділитись:
Категорії
Інші публікації