В Раді Європи обговорили головні загрози для молоді національних меншин в Україні

27-28 березня 2023 року в Парижі проходило  4-те засіданні Робочої групи Керівного Комітету РЄ з питань анти-дискримінації, в ході якого розглядалися питання залучення молоді національних меншин країн Європи до соціальної активності суспільства. Україну представляв заступник Голови Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Ihor Lossovskyi. 

Зазначену Робочу групу було створено у 2021 році в рамках Керівного комітету з питань боротьби з дискримінацією, різноманітності та інклюзії (CDADI), який організує міжурядову діяльність Ради Європи у сфері сприяння рівності для всіх і побудови більш інклюзивних суспільств, які забезпечують ефективний захист громадян від дискримінації та ненависті, де різноманітність поважається і вважається такою, що збагачує країни. 

Під час засідання обговорювалися конкретні пропозиції для країн учасниць Ради Європи у формі спеціального рекомендаційного документа, який має бути ухвалений Комітетом Міністрів Ради Європи щодо більш активного залучення молоді національних меншин європейських країн до суспільної та громадської діяльності.

Заступник Голови ДЕСС під час засідання поінформував представників низки країн-членів Ради Європи про ситуацію навколо забезпечення прав національних меншин, зокрема молоді національних меншин в Україні в умовах неспровокованої агресії російської федерації проти нашої держави. 

Ігор Лоссовський також розповів учасникам Робочої групи про стан найбільш потерпілих в результаті російського повномасштабного вторгнення національних меншин, серед яких корінні народи – кримські татари, караїми і кримчаки, а також надазовські греки та роми, значні території компактного проживання яких в Україні наразі є окупованими російським агресором.

Також Ігор Лоссовський засвідчив готовність ДЕСС вивчати і застосовувати міжнародний досвід у сфері політик рівності, накопичувати експертне знання та обмінюватися ідеями та практиками задля цього.

Поділитись:
Категорії
Інші публікації