Відбулася онлайн-зустріч фахівців ДЕСС з литовськими колегами

Посткомуністичні країни Центрально-Східної Європи, що у 2004 р. стали членами ЄС, становлять дуже цікавий та цінний приклад для України в багатьох сферах європейської інтеграції, зокрема, в такій важливій та чутливій площині, як забезпечення формування та реалізація державної політики у сфері міжнаціональних відносин та захисту прав національних меншин.

Сьогодні, 12 квітня, фахівці ДЕСС взяли участь в онлайн-семінарі «Особливості імплементації державної політики у сфері національних меншин», проведеному за ініціативи Департаменту у справах національних меншин при Уряді Литовської Республіки.

На початку зустрічі Ігор Лоссовський, заступник Голови ДЕСС, висловив вдячність всьому литовському народу, Уряду Литви за потужну підтримку незалежності та територіальної цілісності України. “Щиро вдячні, шановні колеги, за чітку і непохитну політичну підтримку України у цій кривавій війні, розв’язаній російським агресором, за солідарність з Україною та її народом, яку усіляко демонструє литовське суспільство, масштабну гуманітарну, технічну, військову й фінансову допомогу, яка надається нашій країні з першого дня повномасштабної агресії рф”.

Під час заходу державні службовці з обох країн презентували власні інституції, обмінялися досвідом, розповіли про пріоритетні напрямки діяльності та умови роботи відповідних відомств. Ігор Лоссовський також розповів присутнім про поточну реформу правової бази для національних меншин (спільнот) України, зокрема детально зупинився на питаннях окремих положень нещодавно ухваленого Закону України «Про національні меншини (спільноти) України» та завдань його належної імплементації, які наразі поставлені перед ДЕСС.

Представники Департаменту у справах національних меншин при Уряді Литовської Республіки виявили зацікавленість у детальнішому вивченні українського досвіду врядування у сфері національних меншин (спільнот).

У ході зустрічі учасники безпосередньо зосередились на особливостях інституційних механізмів підтримки національних меншин у Литовській Республіці, зокрема в частині протидії та запобігання дискримінації, створення та забезпечення діяльності Ради національних громад, Центрів культур національних меншин, надання бюджетної фінансової підтримки громадських об’єднань національних меншин та Центрам культур національних меншин на конкурсній основі тощо.

Литва пройшла тисячолітній історичний шлях, половина якого припадала на унії, союзи та окупації не могло не позначитися на етнічній та етнокультурній характеристиці країни.

Відсоток населення, яке мають етнічну ідентичність, відмінну від литовської, у цій країні майже такий, як і в Україні – приблизно 20 відсотків населення. У Литві мешкають представники 40 національностей. Поляки є найбільшою національною меншиною — 6,5%, наступні росіяни – 5% і білоруси — 1%, українці – 0,5%. Литовські колеги наголосили, що важливо, щоб усі були залучені до конструктивного спільнотворення добробуту суспільства, перебували в спільному інформаційному просторі та поділяли спільні цінності.

Поділитись:
Категорії
Інші публікації