You are currently viewing Тиждень молитви за єдність християн: традиція світу та України

Тиждень молитви за єдність християн: традиція світу та України

1825 січня – всесвітній Тиждень молитви за єдність християн.

Як виникла ця традиція?

Католицький священник з Ліона (Франція) Поль Кутюр’є запропонував молитися «за єдність Церкви, як того бажає Христос», запросивши до спільної молитви незалежно від церковної чи конфесійної належності ‒ католиків, православних, протестантів і позаконфесійних християн. У 1933 році він запрошує всіх охочих у Ліоні приєднатися до щорічних днів молитви за християнську єдність, а в 1935 році ‒ проводити всесвітній Тиждень молитви за єдність християн.

У 60-х роках ХХ століття ідею всесвітнього Тижня молитви за єдність християн було підтримано на ІІ Ватиканському Соборі Римсько-Католицької Церкви. Передувало цьому визнання ініціативи на рівні Всесвітньої Ради Церков (World Council of Churches), яка запропонувала всім Церквам світу об’єднатися в спільній молитві за єдність. Таким чином, загальносвітова молитва християнської єдності відбувається щороку вже понад 50 років, а загалом традиція існує вже близько 100 років.

Чим зумовлений вибір дат з 18 по 25 січня?

Традиційно 18 січня західні церкви відзначали сповідання Христа апостолом Петром як Месії, а 25 січня — навернення апостола Павла, просвітителя всіх народів.

Тиждень молитви за єдність в Україні

В Україні дедалі більше парафій приєднуються до відзначення Тижня молитви за єдність християн, об’єднуючи в молитві одночасно представників католицьких, православних і простестантських традицій. Ключовим місцем у молитві під час Тижня єдності є проповідь, коли представник певної конфесії має можливість звернутися з кафедри до іншої християнської спільноти. Результатом таких Тижнів молитовного спілкування є обмін дарами різних християнських традицій. Символічно, що за збігом саме на всесвітній Тиждень молитви за єдність християн припадає і День Соборності України, який ми відзначаємо щороку 22 січня.

Цього року 21 січня в межах серії семінарів ДЕСС “Джерела єдности в розмаїтті” відбулася презентація українського перекладу книги отця Поля Кутюр’є “Молитва та єдність християн. Екуменічний заповіт”. Видання спільно підготували Паризька єпархія Української Греко-Католицької Церкви та видавництво “Дух і Літера”. У заході взяли участь представники католицьких, православних і протестантських Церков. Докладніше ознайомитись із підсумками круглого столу та переглянути відео виступів можна на сайті Нової бібліотеки Софії-Мудрості.