У річницю Дня Конституції України у Фастові відбувся фестиваль кримськотатарського народу «Ласкаво просимо до Криму!»

З нагоди 25-ої річниці Конституції України та нещодавнього Дня кримськотатарського прапора (26 червня) 28 червня відбувся Фестиваль кримськотатарського народу «Ласкаво просимо до Криму!», організований Державним підприємством «Кримський дім» (Ахтем Сеітаблаєв та Аніфе Куртсеітова) спільно з мером міста Фастів Михайлом Нетяжуком та Фастівською міською радою.

Разом з Головою ДЕСС Оленою Богдан у заходах взяли участь Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, заступник  Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Снавер Сейтхалілєв, Постійний Представник Президента України в АР Крим Антон Кориневич і заступниці Постійного Представника Дар’я Свиридова й Таміла Ташева, голова Київської обласної державної адміністрації Василь Володін, заступник генерального директора Українського інституту Алім Алієв, народний депутат України Олег Дунда, представники посольств Австралії, Туреччини, Британії, Чехії, інших українських та дипломатичних установ, а також громадських організацій, що представляють різні етнічні спільноти України.

Окрім урочистої та мистецької частини, святкова програма включала панельну дискусію «Різнобарвна Україна: сьогодення та перспективи. Досвід Криму», у якій узяли участь Голова ДЕСС Олена Богдан, Постійний Представник Президента України в АР Крим Антон Кориневич, актор і кінорежисер, директор ДП «Кримський дім» Ахтем Сеітаблаєв, Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров і мер Фастова Михайло Нетяжук. Модерував дискусію заступник генерального директора Українського інституту Алім Алієв. З вітальним словом перед початком обговорення виступив голова громадської організації «Рада національних спільнот України» Ашот Аванесян.

У вітальному слові та під час дискусії Голова ДЕСС зокрема наголосила.

  • Конституція – це не лише важливий юридичний документ. Це рішення втілювати в життя певні цінності. Вона настільки жива й настільки впливова, наскільки ми її такою робимо в нашому щоденному житті. Відзначення річниці – це слушна нагода замислитися кожній людині, як саме вона втілює та планує далі втілювати в життя цінності, проголошені в Конституції України.
  • В Україні діє понад 37 тисяч релігійних організацій і понад 1000 громадських організацій різних етнічних спільнот України. Тому в щоденній роботі ДЕСС особливе значення має стаття 68 Конституції України, яка свідчить про наш обов’язок берегти свободу й гідність одне одного. («Кожен зобов’язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей» ‒ стаття 68 Конституції України).
  • Для єдності української політичної нації важлива спільна мова міжетнічного спілкування, спільний інформаційний простір, спільні цінності та мрії. Водночас важливо створювати можливості для вивчення різних мов і самовираження різних етнічних культур. Лише з повагою до свободи й гідності іншого можливо творити суспільство, у якому ми почуваємося вільними, реалізованими та відчуватимемо підтримку одне одного.
  • Корінним народом у міжнародному праві вважають той народ, який не має власної держави, але має особливий духовний зв’язок із певною територією в межах певної держави. Для кримських татар такою територією, з якою є особливий духовний зв’язок, є Крим. Тому реалізація прав кримських татар як корінного народу невіддільна від можливості бути саме в Криму.

Очільниця відомства висловила вдячність місту за практичне втілення гасла «Місто єднання». Організатори Фестивалю кримськотатарського народу «Ласкаво просимо до Криму!» висловили сподівання, що такий фестиваль відтепер відбуватиметься щороку ‒ щоразу в новій локації, але з незмінним ставленням «Крим – це Україна!»

Поділитись:
Категорії
Інші публікації