РЕЛІГІЙНИМ ОРГАНІЗАЦІЯМ

Погодження канонічної діяльністі іноземних громадян

ДЕСС надає офіційні погодження канонічної діяльності іноземних громадян в Україні згідно зі статтею 24 Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації”:

“Священнослужителі, релігійні проповідники, наставники, інші представники зарубіжних організацій, які є іноземними громадянами і тимчасово перебувають в Україні, можуть займатися проповідуванням релігійних віровчень, виконанням релігійних обрядів чи іншою канонічною діяльністю лише в тих релігійних організаціях, за запрошенням яких вони прибули, і за офіційним погодженням з державним органом, який здійснив реєстрацію статуту (положення) відповідної релігійної організації”.

Просимо взяти до уваги:

  • Офіційним листом з проханням про погодження звертається релігійна організація, яка запрошує (не іноземний громадянин, а саме релігійна організація в Україні).
  • Звертатися потрібно до тієї установи, яка реєструвала статут (положення) відповідної релігійної організації. Отже, якщо статут організації реєстрували в центральному органі виконавчої влади, то погодження видає ДЕСС як центральний орган виконавчої влади. Якщо ж статут реєстрували в обласній державній адміністрації (ОДА), то потрібно звертатися саме до ОДА. Аналогічно в разі реєстрації статуту в Київській міській державній адміністрації (КМДА).

Як передати офіційного листа?

Направити поштою на адресу:

Державна служба України з етнополітики та свободи совісті
вул. Прорізна, 15
м. Київ, 01601

АБО залишити в поштовій скриньці за адресою Київ, вул. Прорізна, 15 (скринька для кореспонденції ДЕСС ліворуч від входу – навпроти охорони; на скриньці відповідний напис).

Докладніше про подання документів

Інформація про дану адміністративну послугу доступна на порталі Дія

Координатор співпраці

Залишились запитання?

У разі запитань щодо процедури подання заявок на розгляд просимо звертатися до координатора співпраці з релігійними спільнотами:

Get in touch