Всесвітній день культурного розмаїття

Цього року символічно збіглися в даті День Європи в Україні, який відзначають щороку в третю суботу травня, та Всесвітній день культурного розмаїття в ім’я діалогу та розвитку, який відзначають 21 травня.

0 Коментарів

18 травня – День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Починаючи з 1994 року, щороку 18 травня Україна відзначає День скорботи й пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу. З 2016 року – День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, згідно з постановою Верховної Ради України «Про визнання геноциду кримськотатарського народу» від 12 листопада 2015 року.

0 Коментарів

У санкційній постанові ВР № 7332 перелік осіб може бути збільшено

11 травня Комітет ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики одностайно підтримав пропозицію ДЕСС розширити перелік громадян рф в проєкті постанови ВР «Про схвалення пропозицій щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) проти представників Російської православної церкви» (реєстр. № 7332 від 29.04.2022) з чотирьох до восьми осіб, доповнивши його чотирма представниками РПЦ.

0 Коментарів

День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни

Сьогодні – 14 травня ‒ Україна вдруге відзначає День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни. В Україні та по всій Європі люди намагалися чинити опір одному з найстрашніших нацистських злочинів – Голокосту. 

0 Коментарів

Неприйнятність образи почуттів вірян і виправдання злочинного вторгнення рф

ДЕСС висловлює стурбованість спробами роз’єднувати українське суспільство в цей складний для країни час, коли ми сьогодні сильні й перемагаємо саме тому, що об’єднані.

0 Коментарів

Унаслідок атак рф зазнали руйнувань уже щонайменше 116 споруд духовного значення: інтерактивна мапа ДЕСС

Агресивна атака російських військ руйнує християнські храми та інші святині релігійних спільнот України: з 24 лютого зазнали руйнувань уже щонайменше 116 споруд духовного значення (не враховуючи прилеглих будівель) у щонайменше тринадцяти областях України.

0 Коментарів

Ерзянський лідер засудив політику росії, спрямовану на асиміляцію та фізичне знищення корінних народів

«Поки ми обговорюємо мандат Форуму, Кремль відправляє представників мого та інших корінних народів росії знищувати Україну,» — Сиресь Боляєнь під час 21-ї сесії Постійного форуму ООН з питань корінних народів.

0 Коментарів

Представниця караїмського корінного народу взяла участь у 21-й сесії Постійного форуму ООН з питань корінних народів 

«Російські війська знищують цивільне населення лише за те, що воно є частиною українського народу, а не російського. Вважаю такі дії геноцидом, який веде до знищення зокрема і корінного караїмського народу,» — наголосила Олена Арабаджи під час 21-ї сесії Постійного форуму ООН з питань корінних народів.

0 Коментарів