Свято Рош га-Шана та паломництво хасидів до Умані

Щороку восени іудеї всього світу відзначають Рош га-Шана ‒ єврейський Новий рік. Це велике свято є підготовкою до безмежного Божого благословення, часом чувань, сповідання гріхів та пробачення, за яким має настати примирення з ближніми та сходження милості Божої, оскільки вважається, що саме в цей час здійснюється Суд Творця над світом.

0 Коментарів

30 років спільнодії, 30 років спільнотворення

До 30-ої річниці Незалежності України ДЕСС започаткувала новий проєкт «30 років спільнодії, 30 років спільнотворення» ‒ колекцію історій про те, як різні етнічні та релігійні спільноти України допомагали людям незалежно від їхньої етнічної чи релігійної ідентичності. І про те, як у незалежній Україні спільно творили добрі справи люди різної віри та різних етнічних культур.

0 Коментарів

9 серпня світ відзначає Міжнародний день корінних народів світу

Цього року Україна вперше відзначала цей день, маючи чинний Закон України «Про корінні народи України». Нагадаємо, що закон набув чинності 23 липня 2021 року та визначає корінними народами України, які сформувалися на території Кримського півострову, кримських татар, караїмів і кримчаків.

0 Коментарів

Збереження культурної спадщини корінних народів України у фокусі уваги МКІП та ДЕСС

31 липня Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко та Голова ДЕСС Олена Богдан провели консультації з представниками караїмської спільноти з питань імплементації ЗУ «Про корінні народи України», що набув чинності 23 липня цього року.

0 Коментарів

Уряд схвалив Стратегію сприяння реалізації прав і можливостей ромського населення до 2030 року

28 липня Кабінет Міністрів України схвалив «Стратегію сприяння реалізації прав і можливостей осіб, які належать до ромської національної меншини, в українському суспільстві на період до 2030 року».

0 Коментарів

Делегація ДЕСС та ВКНМ ОБСЄ здійснили візит до Естонії з метою розвитку співпраці в питаннях політики інтеграції суспільства

14-16 липня делегація ДЕСС та Верховного Комісару ОБСЄ у справах національних меншин (ВКНМ ОБСЄ) відвідали Естонію з метою вивчення політики інтеграції Естонії та розвитку міжнародної співпраці.

0 Коментарів

ДЕСС і Рада національних спільнот України обговорили подальшу співпрацю

8 липня ДЕСС і Рада національних спільнот України (РНСУ) обговорили реалізацію прав національних меншин в Україні за роки незалежності нашої держави та подальші можливі рішення державної політики. Зустріч відбулася в Музеї історії етносів України, який започаткувала РНСУ.

0 Коментарів

У річницю Дня Конституції України у Фастові відбувся фестиваль кримськотатарського народу «Ласкаво просимо до Криму!»

З нагоди 25-ої річниці Конституції України та нещодавнього Дня кримськотатарського прапора (26 червня) 28 червня відбувся Фестиваль кримськотатарського народу «Ласкаво просимо до Криму!», організований Державним підприємством «Кримський дім» (Ахтем Сеітаблаєв та Аніфе Куртсеітова) спільно з мером міста Фастів Михайлом Нетяжуком.

0 Коментарів

Всеукраїнській Раді Церков і Релігійних Організацій — 25 років

В урочистому засіданні 24 червня з нагоди 25-річного ювілею Всеукраїнської Ради Церков і Релігійних Організацій узяли участь представники Уряду та Верховної Ради, посольств і наукових установ.

0 Коментарів

Голову ДЕСС Олену Богдан обрано Віце-головою Керівного комітету Ради Європи з антидискримінації, розмаїття та інклюзії (CDADI)

15 червня Голову ДЕСС Олену Богдан обрано Віце-головою Керівного комітету Ради Європи з антидискримінації, розмаїття та інклюзії. Рішення ухвалили таємним голосуванням, кожна країна-учасниця мала один голос.

0 Коментарів