ПРО СЛУЖБУ

Про Державну службу України з етнополітики та свободи совісті

Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) зареєстрована як юридична особа 18.03.2020 на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 12.06.2019 № 503 «Про утворення Державної служби України з етнополітики та свободи совісті» та на підставі «Положення про Державну службу України з етнополітики та свободи совісті», затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 № 812.

Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра культури та інформаційної політики і який реалізує державну політику у сфері міжнаціональних відносин, релігії та захисту прав національних меншин в Україні.

Держетнополітики у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства.

Основними завданнями ДЕСС є:

  • реалізація державної політики у сфері міжнаціональних відносин, релігії та захисту прав національних меншин в Україні;
  • внесення на розгляд Міністра культури та інформаційної політики пропозицій щодо формування державної політики у сфері міжнаціональних відносин, релігії та захисту прав національних меншин в Україні.

Зараз Держетнополітики перебуває на етапі формування: проходить фінансові та юридичні процедури запуску нового органу державної влади, необхідні для найму працівників, фінансового та юридичного супроводу роботи центрального органу виконавчої влади.

Наразі, поки Держетнополітики перебуває в процесі формування, у повному складі та зі збереженням усіх функцій працює Департамент у справах релігій і національностей Міністерства культури та інформаційної політики (МКІП).

Орієнтовно до вересня 2020 року запланована передача функцій від МКІП до Держетнополітики.

Додаткова інформація