Аналітика та довідкові матеріали

Етнополітика Румунії, Словаччини, Швеції та Хорватії: аналіз законодавства та практики

У межах співпраці з Державною службою України з етнополітики та свободи совісті експерти Ради зовнішньої політики «Українська призма» підготували дослідження «Етнополітика Румунії, Словаччини, Швеції та Хорватії: аналіз законодавства та практики».

У дослідженні представлено практики у сфері етнополітики у Румунії, Словаччині, Хорватії та Швеції. Автори дослідження проаналізували національні законодавства відповідних держав, механізми фінансової підтримки національних меншин, а також моделі забезпечення участі осіб, які належать до національних меншин, у публічних справах, зокрема їх представленість в органах влади.

Дослідження ілюструє варіативність державних політик щодо національних меншин серед держав-членів ЄС, до значної міри зумовлену контекстуальними відмінностями. Водночас обізнаність у різноманітті наявних підходів може стати у нагоді при вдосконаленні етнополітики України, зокрема в межах реалізації євроінтеграційного курсу.

Дослідження було презентовано Радою зовнішньої політики «Українська призма» 22 грудня 2021 року за участі Голови ДЕСС Олени Богдан, а також дипломатів, експертів з питань етнополітики.

Повний текст дослідження можна завантажити тут:

Автори публікації не представляють позиції ДЕСС. ДЕСС не несе відповідальності за достовірність наведених фактів чи коректність висновків дослідження.

Відео презентації дослідження: