ДО УВАГИ ГРОМАДЯН

Безоплатна правова допомога

Кожна людина може безкоштовно отримати юридичну консультацію. Громадяни, які не мають можливості самостійно захистити свої права та інтереси  в суді, можуть скористатися допомогою адвоката чи юриста, послуги яких оплатить держава. Ці послуги надає система безоплатної правової допомоги.

Державна служба України з етнополітики та свободи совісті як суб’єкт надання безоплатної первинної правової допомоги в межах своєї компетенції надає такі види правових послуг:

1) надання правової інформації; 

2) надання консультацій і роз’яснень з правових питань;

3) складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру).

Для отримання безоплатної правової допомоги в Державній службі України з етнополітики та свободи совісті необхідно заповнити заяву (шаблон заяви можна завантажити, натиснувши на кнопку внизу сторінки) та надіслати її на електронну адресу info@dess.gov.ua або поштову адресу: 01601, м. Київ, вул. Прорізна, 15.

Інформація про проведення особистого прийому осіб для надання безоплатної первинної правової допомоги у Державній службі України з етнополітики та свободи совісті буде розміщено після стабілізації епідемічної ситуації, спричиненої коронавірусом COVID-19 та прийняття відповідного розпорядження Уряду.

Крім цього, ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, яка полягає у здійсненні захисту в суді та здійснення представництва інтересів в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами, складення документів процесуального характеру.

Додатково інформуємо:

  • Ви можете прийти до будь-якого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги чи бюро правової допомоги. Їхні адреси зазначено на сайті legalaid.gov.ua.
  • Ви можете зателефонувати до контакт-центру за безкоштовним номером 0 800 213 103.
  • Мешканці віддалених населених пунктів можуть отримати правову консультацію під час роботи мобільних та дистанційних пунктів. Детальніше про графік їх роботи дізнайтеся в найближчому місцевому центрі.
  • Юридична консультація надається онлайн через форму зворотного зв’язку на сайті legalaid.gov.ua.