Координаційний центр мовлення національних меншин Суспільного

Проєкти про етнічні спільноти українською мовою

ВІДТІНКИ УКРАЇНИ

Цикл короткометражних історій, де талановиті представники/представниці національних спільнот та корінних народів, розповідаючи про себе, створюють експонати для першого в Україні інтерактивного музею культур національних спільнот на Суспільному.

«Відтінки України» це історії про 22 героїв, які є представниками 16 національних спільнот та корінних народів і живуть у 6 регіонах України.

Усі епізоди проєкту можна переглянути за посиланнями:

ВІЗУАЛЬНИЙ КОД

Проєкт про національний одяг та культуру національних спільнот. Місія проєкту — зафіксувати, показати й зберегти культуру через вбрання кожного етносу, що проживає в Україні.

НЕВИДИМА ПРАВДА

Проєкт про життєві історії трьох ромських підлітків: студентку-медика Моніку; Даніеля, який мріє стати кінематографістом; та Анжеліку, яка мріє стати кондитеркою.

НАЦІОНАЛЬНІ СПІЛЬНОТИ ТА КОРІННІ НАРОДИ В УКРАЇНІ

Серія коротких пояснювальних відео про багатонаціональний склад населення України, про відомих людей різних національностей та їхній внесок в українську історію, науку, архітектуру, музику, мистецтво чи медицину.

ЗРОЗУМІЙ СВОГО СУСІДА

Cпецпроєкт до Міжнародного дня рідної мови, у якому журналісти Суспільного вивчають мову і культуру спільнот, що живуть поруч.

Мета Координаційного центру мовлення національних меншин Суспільного — забезпечення інформаційних прав національних спільнот та корінних народів України.

Місія Координаційного центру мовлення національних меншин Суспільного — сприяти збереженню та використанню мов національних спільнот, знайомити усіх із їхніми культурами, створювати, розвивати й поширювати контент про національні меншини та корінні народи.