“Структурам московського патріархату немає місця в Україні”, – Голова ДЕСС Віктор Єленський

“Держава не виганяє священиків з однієї церкви в іншу, вона просто не хоче впливу московського патріархату в Україні. Структурам московського патріархату, саме структурам, а не церковному люду, немає тут місця”, – зазначив Голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Віктор Єленський у ефірі “Сніданку з 1+1” 6 січня, у канун Різдва Христового (за юліанським календарем). Очільник Служби також розповів про дискусії у церковному середовищі з приводу дати святкування, а також про інші нагальні виклики, які нині постали перед релігійними спільнотами України та світу.

“Богослови і люди Церкви завжди говорять, що Церква одна і та сама, тому що постійно змінюється, і це дозволяє їй завжди бути сучасною. І деякі традиції і звичаї, які, як нам здається, пішли з прапрадідів, насправді з’явилися дуже недавно”, – зазначив Віктор Єленський.

На його думку нинішня дискусія у суспільстві з приводу юліанського та григоріанського календарів – є набагато глибшою та давнішою, і корінь її криється в усвідомленні місця Церкви та Бога у житті людини:

“Для деяких людей важливо, що в Церкві інакший плин часу і інакша мова, але це важливо не для всіх. Іншим важливо, щоб плин часу був однаковим, і щоб людина лишалася християнином і в церковній огорожі і поза нею. І ця дискусія є набагато давнішою від дискусії про те, що ми маємо бути частиною світу”.

На переконання Голови ДЕСС святкувати Різдво варто зі своєю релігійною громадою. Однак очільник Служби вважає, що найголовніше нині – у палких суперечках – не забувати про істинне значення цього свята: “Різдво – це не лише колядки і подарунки, це космічна подія, якщо говорити світською мовою, прихід Спасителя у світ”.

Серед іншого очільник Служби також висловив свою думку з приводу історичної події – першого різдвяного богослужіння ПЦУ в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври, а також щодо гострої ситуації навколо УПЦ МП. Віктор Єленський підкреслив, що обурення суспільства нині спрямоване саме на зв’язки Церкви із росією.

“Структурам московського патріархату, саме структурам, а не церковному люду, немає тут місця. І це розуміють більшість священиків цієї церкви, які просто обурені людожерською політикою патріарха кирила, який придумав фактично православний джихад, – зауважив Голова ДЕСС, – Держава не виганяє священиків з однієї церкви в іншу, вона просто не хоче впливу московського патріархату в Україні. Священики, єпископи, архієпископи можуть обрати собі іншу юрисдикцію, але, звичайно, не московську. Православна Церква Україна говорить, що вона готова до діалогу з УПЦ МП без попередніх умов, але московський патріархат нині висуває попередні умови, які не є можливими для виконання. Але є велика кількість священиків, які виступають проти політики московського патріархату, і їх не виганяють із Церкви, їх просто просять перервати зв’язок із МП”.

Поділитись:
Категорії
Інші публікації