“Свобода совісті не означає можливість впливу країни-агресора”, – Єленський

У програмі “Час інтерв’ю”, що на хвилях Радіо Культура 3 січня Голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Віктор Єленський розповів про найбільш серйозні виклики, які виникають на релігійному полі країни, про завдання, які стоять перед очолюваною ним Службою, про релігійну свободу і необхідність її захисту і, звичайно, про дату святкування Різдва – тему, що викликала бурхливу реакцію в українському суспільстві.

Віктор Єленський вважає, що нині Україна є прикладом для східних та західних країн у свободі совісті, її демократичність та відкритість у питаннях релігійних об’єднань є взірцем. Проте, як підкреслив Голова, не варто ототожнювати поняття свободи совісті і толерування агресії рф.  

“Коли ми говоримо, що будемо обстоювати свободу совісті для всіх, можливість гідно висловлювати свої релігійні почуття всіма – це не означає можливість діяльності тут структур московського патріархату, які б могли в той чи  інший спосіб бути каналами впливу країни агресора”.  

Очільник служби вважає, що відокремлення структур та об’єднаннь від московського патрірхату можливе за кількох умов: “До розриву можуть спонукати три чинники: це народне обурення, обурення в середовищі самих священиків, які найближчі до своїх вірян і тиск держави”. 

Поділитись:
Категорії
Інші публікації