Урядовці, духовні лідери, науковці, громадські діячі та всі небайдужі розділили почуття скорботи в День пам’яті жертв Бабиного Яру

Цього року 80-ті роковини масових розстрілів в урочищі Бабин Яр у Києві, що були вчинені протягом 1941 ‒ 1943 років.

29‒30 вересня 1941 року в окупованому Києві було здійснено перший масовий розстріл. Єврейським родинам наказали збиратися в одному місці та повели на страту. За перші два дні було вбито майже 34 тисячі людей. 1, 2, 8 і 11 жовтня розстріляли тих, хто не з’явився за наказом – ще майже 17 тисяч осіб. З 29 вересня по 11 жовтня 1941 року було знищено майже все єврейське населення міста – понад 50 тисяч чоловіків, жінок, дітей. 

Загалом за роки Другої світової війни в Бабиному Яру, за різними оцінками, загинуло від 100 до 150 тисяч осіб – євреїв, ромів, караїмів, учасників українського націоналістичного руху опору, радянських військовополонених та інших людей.

Ввечері 29 вересня Український інститут національної пам’яті запросив об’єднатися в почутті скорботи та солідарності всіх небайдужих. Пам’ять про невинно загиблих і пам’ять про відважних, які рятувати ближнього перед обличчям смертельної небезпеки, живе в наших серцях.

Це наша відповідальність ‒ об’єднати зусилля для того, щоб такі трагедії більше ніколи не змогли повторитися на нашій землі й у жодному куточку світу. Світла пам’ять і шана!

Фото: о. Андрій Сидор

Поділитись:
Категорії
Інші публікації