Бабин Яр – це жива рана кожної свідомої людини

Дбайливе збереження пам’яті та єдність – саме такі цінності нині обстоюють українці на очах усього світу. Адже пам’ять – це те, що робить нас тими, ким ми є.

Сьогодні в Бабиному Яру біля Менори відбулося урочисте вшанування пам’яті жертв масових розстрілів цивільних та військовополонених під час окупації Києва в 1941‒1943 роках. Глава й Отець Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук), Архієпископ Вишгородський, вікарій Київської єпархії Агапіт та Головний рабин Синагоги Бродського в Києві Моше Реувен Асман прочитали молитви за упокій усіх, хто загинув у Бабиному Яру та в кожному куточку України.

“Ворог, якому зараз протистоїть Україна ‒ є прямим спадкоємцем того злочинного режиму, що 70 років позбавляв пам’яті наш народ, і в якого доводилось виборювати право пам’ятати про трагедію Бабиного Яру. Перемогти цього ворога ‒ це ствердити право всіх етноспільнот України на збереження власної ідентичності та вільний розвиток у гармонії з усіма сусідами. Нам треба здобути таку перемогу, щоб більше ніхто не наважувався заради втілення безумних ідей нищити людей, народи та культури”, ‒підкреслив заступник Голови Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Ігор Лоссовський.

У березні ворог ганебно влучив ракетою у Бабин Яр ‒ місце, де поховані від 100 до 150 тисяч людей, жорстоко вбитих нацистами. Згодом увесь світ дізнався про жахливі злочини росіян у Бучі, Бородянці, Маріуполі, Ізюмі, Попасній.

“Цьогоріч ми найбільш чітко розуміємо, що відбувалося в цьому місці. Нині багато ярів в Україні набули не менш трагічної історії. Бабин Яр – це місце пам’яті, де були знищені тисячі людей, і усіх їх об’єднувало те, що вони були українці. Зло знову прийшло на нашу Батьківщину. Роковини в часи болю – свідчать про те, що наш біль не минув. Це жива рана кожної свідомої людини, рана, яка болить без упину”, ‒ наголосила Голова Національного історико-меморіального центру “Бабин Яр” Роза Топанова.

“Дрібка світла розганяє глибоку темряву. Якщо в темну кімнату внести хоча б одну свічку, вона осяє увесь простір. Україна неодмінно переможе”, ‒ підкреслив ребе Моше Реувен Асман, і як доказ його словам присутні поклали запалені лампадки на східці пам’ятника “Менора”. Їх вогонь – символ незнищенної пам’яті та незгасимої віри в торжество життя та милосердя.

Поділитись:
Категорії
Інші публікації