Голова ДЕСС Олена Богдан і представник Уповноваженого із захисту державної мови Андрій Вітренко провели консультації в Ужгороді

3 листопада Голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) Олена Богдан і представник Уповноваженого із захисту державної мови Андрій Вітренко обговорили положення Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» з представниками етнічних спільнот Закарпаття. Зустріч відбулася в Центрі культур національних меншин Закарпаття (м. Ужгород) за сприяння Департаменту культури, національностей та релігій Закарпатської обласної державної адміністрації та Інституту Центральноєвропейської Стратегії.

Серед учасників обговорення – представники організацій угорської, словацької та ромської спільнот з різних міст і сіл Закарпаття, представники Закарпатської філії Суспільного  мовника  UA: ЗАКАРПАТТЯ і приватних угорськомовних ЗМІ.

У процесі обговорення прояснили непорозуміння довкола окремих статей Закону, зокрема тих, що стосуються засобів масової інформації та книговидавництва, а також ідентифікували положення, що потребують уточнення в окремому законі з метою забезпечення прав національних меншин.

Утвердження статусу державної мови як мови міжетнічного спілкування поряд із забезпеченням умов розвитку і послуговування мовами національних меншин – важливий вимір практичного втілення ідеї єдності в розмаїтті.

ДЕСС висловлює щиру вдячність учасникам й організаторам зустрічі за грунтовну й результативну дискусію. Спільнодія в ідентифікації проблем і пошуку рішень, відкритий діалог і довірлива атмосфера дискусії – запорука взаєморозуміння та вдалих практичних кроків у державній політиці. У разі запитань або коментарів щодо реалізації ЗУ «Про функціонування української мови як державної» у контексті реалізації прав національних меншин, запрошуємо представників етнічних спільнот України звертатися до ДЕСС: consultations@dess.gov.ua.

Поділитись:
Категорії
Інші публікації