You are currently viewing Збереження культурної спадщини корінних народів України у фокусі уваги МКІП та ДЕСС

Збереження культурної спадщини корінних народів України у фокусі уваги МКІП та ДЕСС

  • Категорія запису:Новини

31 липня Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко та Голова ДЕСС Олена Богдан провели консультації з представниками караїмської спільноти з питань імплементації ЗУ «Про корінні народи України», що набув чинності 23 липня цього року.

Представники громадської організації «Київський національно-культурних центр кримських караїмів «Догунма» та pелігійної організації «Караїмська релігійна громада кримських караїмів міста Києва» обговорили з урядовцями наявні можливості й проблеми в реалізації духовних та інших культурних потреб караїмської спільноти України, питання збереження історичних відомостей про культуру, що перебуває на межі зникнення, та відновлення історичної справедливості. Зокрема спілкувалися про виклики практичної реалізації статті 4: створення переліку місць та об’єктів релігійного та культурного значення корінних народів України, порядку користування цими об’єктами, їх фінансування та отримання доходів від такої діяльності.

Нагадаємо, що нещодавно прийнятим Законом «Про корінні народи України» визначено три корінні народи, які сформувалися на території Кримського півосторову України: кримські татари, караїми та кримчаки.