ДЕСС і Рада національних спільнот України обговорили подальшу співпрацю

8 липня ДЕСС і Рада національних спільнот України (РНСУ) обговорили реалізацію прав національних меншин в Україні за роки незалежності нашої держави та подальші можливі рішення державної політики. Зустріч відбулася в Музеї історії етносів України, який започаткувала РНСУ.

У зустрічі взяли участь керівництво РНСУ та низка інших членкинь і членів Ради, зокрема голова РНСУ Ашот Аванесян, заступник голови РНСУ, голова правління Всеукраїнської асамблеї татар Емір Валєєв, президент Асоціації діячів етнічного мистецтва України, керівник театру казахської пісні «Арман» Інеш Кдирова, президент Всеукраїнського союзу громадських організацій «Конгрес ромен України» Петро Григоріченко, президент Грузинсько-українського культурно-мистецького центру Зурабі Мікава, керівник ГО «Афганська родина» Мохаммад Наім, заступниця голови Всеукраїнського товариства месхетинських турок «Ватан» Маріям Байрагдарова. До зустрічі приєднався також народний депутат України Олег Дунда.

Голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Олена Богдан відзначила важливість інклюзивної комунікації ДЕСС: Служба наразі провела колективні й індивідуальні консультації з понад 120 громадськими організаціями різних етнічних спільнот України. Голова відомства запросила РНСУ долучитися до актуальних ініціатив ДЕСС, зокрема створення веб-ресурсу про доброчинні ініціативи етнічних і релігійних спільнот України, проєкту Нової бібліотеки Софії та розробки Концепції Державної цільової програми «Єдність у розмаїтті», а також до майбутнього обговорення проєкту доповіді України щодо виконання Рамкової конвенції про захист національних меншин.

Серед викликів і побажань, відзначених РНСУ: створення в Україні музею (зокрема й онлайнового), що представлятиме різні етнічні культури України, їхню історію та сучасність; висвітлення музичного мистецтва різних етнічних спільнот України у відеоформаті. Сторони відзначили важливість української мови як мови міжетнічного спілкування в Україні та плекання відчуття, що ми всі – громадяни України, які творять сьогодення та майбутнє України.

Поділитись:
Категорії
Інші публікації