You are currently viewing ДЕСС розвиває співпрацю з Посольством Казахстану в Україні

ДЕСС розвиває співпрацю з Посольством Казахстану в Україні

  • Категорія запису:Новини

5 лютого відбулася робоча зустріч Голови Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Олени Богдан із Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Казахстан в Україні Дарханом Калєтаєвим. Сторони відзначили спільність прагнень зберігати й розвивати унікальну культурну спадщину своїх країн поряд із відкритістю світу та активною залученістю у міжнародні культурні діалоги.

Голова ДЕСС та Посол Казахстану поділилися поглядами щодо етнополітичної та релігійної ситуації в Україні та Казахстані, обговорили плани співпраці на найближчі роки у сфері етнополітики та свободи совісті.

Голова ДЕСС подякувала Посольству за нещодавнє видання українською мовою творів класика казахської писемної літератури Абая Кунанбаєва та підкреслила зацікавленість української сторони в тому, щоб перлини літератури різних культур були доступні українською мовою якомога ширшому колу читачів України. Видання було приурочене до 175-ліття з дня народження видатного казахського поета та мислителя. Голова ДЕСС відзначила, що в Україні цінують ту увагу, яку приділяють в Казахстані спадщині Тараса Шевченка та вшануванню його пам’яті.

Олена Богдан підкреслили важливість спрямованості державної політики на інтегрованість суспільства поряд із підтримкою культурної самобутності, сприяння реалізації культурних потреб казахської діаспори в Україні та української в Казахстані, підтримки ініціатив, що передбачають міжрелігійний діалог і взаємне збагачення культур.

Голова відомства засвідчила важливість розвитку співпраці та обміну досвідом, зокрема щодо реалізації державної політики тими відомствами Казахстану, чиї функціональні задачі подібні до ДЕСС.

За різними оцінками, у Казахстані мешкають від 300 тис. до 1 млн українців.