You are currently viewing ДЕСС взяла участь у 13-му Форумі ООН з питань меншин

ДЕСС взяла участь у 13-му Форумі ООН з питань меншин

  • Категорія запису:Новини

19–20 листопада відбулася 13-та сесія щорічного Форуму ООН з питань меншин на тему «Мова ворожнечі, соціальні медіа та меншини». У зв’язку з пандемією Форум пройшов в онлайн-форматі.

Упродовж двох днів делегати від держав та неурядових організацій зі всього світу взяли участь у чотирьох тематичних панельних дискусіях. Участь української державної делегації у Форумі координувала Державна служба України з етнополітики та свободи совісті у співпраці з Постійним представництвом України при відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві. До складу делегації увійшли Державна служба України з етнополітики та свободи совісті, Постійне представництво Президента України в Автономній Республіці Крим, Управління моніторингу дотримання прав людини Міністерства внутрішніх справ України та Координаційний центр з надання правової допомоги Міністерства юстиції України, представники яких виступили під час тематичних панелей.

ДЕСС взяла участь у дискусії «Регулювання мови ворожнечі онлайн: роль та відповідальність міждержавних організацій, держав, інтернет-компаній та соціальних мереж». Під час виступу висвітлено досвід України у підвищенні обізнаності суспільства щодо різних культур, а відтак і запобігання мові ворожнечі. Наголошено на важливості розрізнення між спонтанною мовою ворожнечі окремих індивідів та цілеспрямованими кампаніями з розповсюдження мови ворожнечі онлайн. ДЕСС звернула увагу міжнародної спільноти на проблеми мови ворожнечі на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей, АР Криму та м. Севастополя.

Форум ООН з питань меншин є важливим міжнародним майданчиком, який дає змогу представникам держав та недержавних організацій з усього світу поділитися кращими практиками у сфері захисту прав меншин, а також запобігти поширенню дезінформації, довести до відома міжнародної спільноти актуальну та підтверджену інформацію щодо стану справ у цій царині.