You are currently viewing Свобода віросповідання та верховенство права у фокусі уваги ДЕСС

Свобода віросповідання та верховенство права у фокусі уваги ДЕСС

  • Категорія запису:Новини

У зв’язку з поширенням у ЗМІ інформації про перешкоди з боку обласних державних адміністрацій, зокрема Київської, релігійним громадам змінювати підпорядкування від Української Православної Церкви в єдності з Московським Патріархатом до Української Православної Церкви (Православної Церкви України), Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) звертає увагу релігійних громад на можливість подання документів для незалежного фахового аналізу ДЕСС.

ДЕСС поважає свободу релігійного вибору громадян та завжди захищатиме право на свободу віросповідання з повагою до чинного законодавства України.

Якщо релігійна громада вважає, що в ОДА некоректно працювали з її реєстраційними документами, вона може надати копії цих документів до ДЕСС разом із копією відповідей ОДА (якщо ОДА надавала офіційні відповіді релігійній громаді). У такому разі ДЕСС зможе здійснити аналіз відповідності поданих документів чинному законодавству й ініціювати професійний діалог з ОДА. Завдяки всебічному аналізу з повагою до чинного законодавства, можливі будуть конструктивні кроки на захист вільного волевиявлення вірян.

Наразі до ДЕСС не було подано жодного пакету копій документів від релігійної громади, яка стурбована розглядом її документів у Київській ОДА. Загалом з усіх областей України була подана одна така заявка, яка була ретельно опрацьована.

Отже, запрошуємо до прозорої роботи з проблемами. Повага до свободи волевиявлення вірян і верховенства права дуже важливі і для сьогодення, і для демократичного розвитку України. Фахівці ДЕСС готові забезпечити уважний аналіз документів і висловити кваліфіковану позицію. Копії документів і відповідне звернення можуть бути офіційно подані електронною поштою за адресою info@dess.gov.ua, зазначеною на офіційному сайті ДЕСС. Також можливе надсилання Укрпоштою і попередні уточнення телефоном: контактна інформація на сайті dess.gov.ua/contacts.