You are currently viewing Міжнародна зустріч щодо стану релігійної свободи в окупованому Криму

Міжнародна зустріч щодо стану релігійної свободи в окупованому Криму

  • Категорія запису:Новини

26 серпня відбулася міжнародна зустріч із правлячим архієреєм Кримської єпархії Православної Церкви України, митрополитом Климентом, під час якої докладно розглянули стан релігійної свободи в окупованому Криму. Разом із ДЕСС у зустрічі взяли участь представники низки українських та міжнародних організацій: Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим (організатор зустрічі), дипломати з 17 країн, народні депутати України, представники ЄС та ООН.

ДЕСС закликає Верховну Раду України якнайшвидше прийняти «Постанову про деякі питання захисту права на свободу світогляду та віросповідання вірян Кримської єпархії Української православної церкви (Православної церкви України) та збереження приміщення Кафедрального собору святих рівноапостольних князя Володимира та княгині Ольги» № 3447 від 07.05.2020 року. Ухвалення довгоочікуваної постанови сприятиме ефективнішому залученню міжнародних правових механізмів захисту релігійних прав і свобод громадян України, які мешкають на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополя та сприятиме збереженню культурної спадщини України.

Координатор співпраці з релігійними спільнотами Вячеслав Горшков засвідчив від імені ДЕСС готовність до консолідації зусиль з метою захисту релігійної свободи і прав людини на окупованих територіях та висловив вдячність усім учасникам високоповажного зібрання за щиру небайдужість і солідарність у захисті прав українських вірян у Криму.

Зустріч відкрили виступи Предстоятеля ПЦУ Блаженнішого Митрополита Епіфанія та Постійного Представника Президента України в Автономній Республіці Крим Антона Кориневича. Виступили перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Ігор Яременко, заступниця голови комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради України Євгенія Кравчук, прокурор АР Крим Ігор Поночовний, народний депутат України Мустафа Джемілєв та голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Завдяки зустрічі іноземні дипломати та представники міжнародних організацій мали можливість дізнатись позицію українських органів державної влади та Православної Церкви України щодо тривожної ситуації з правами й свободами українських громадян у Криму.

Зустріч проходила в актовій залі Київської православної богословської академії на території Київського Михайлівського Золотоверхого монастиря.

Фото: ПЦУ та ДЕСС