You are currently viewing Голова ДЕСС і Верховний комісар ОБСЄ у справах нацменшин обговорили реалізацію прав національних меншин в Україні та на тимчасово окупованих територіях

Голова ДЕСС і Верховний комісар ОБСЄ у справах нацменшин обговорили реалізацію прав національних меншин в Україні та на тимчасово окупованих територіях

  • Категорія запису:Новини

2 березня відбулася зустріч Голови Державної служби України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) Олени Богдан із Верховним комісаром ОБСЄ у справах національних меншин (ВКНМ) Кайратом Абдрахмановим. Кайрат Абдрахманов призначений Верховним комісаром у грудні 2020 року під час роботи Ради міністрів закордонних справ в Тірані (Албанія) після завершення каденції Ламберто Заньєра.

Очільниця українського відомства привітала Кайрата Абдрахманова з призначенням на цю відповідальну посаду, висловила вдячність Офісу ВКНМ за співпрацю від початку її призначення на посаду Голови ДЕСС та сподівання на її плідне продовження. Сторони обмінялися думками щодо найкращих практик у царині реалізації прав національних меншин та  інформацією, отриманою за результатами їхніх зустрічей з представниками етнічних спільнот України. Олена Богдан представила позицію ДЕСС щодо сьогоденних викликів етнополітики в Україні та можливих подальших конструктивних кроків у цій царині.

Очільниця ДЕСС засвідчила стурбованість ситуацією з дотриманням прав етнічних і релігійних меншин на тимчасово окупованих територіях України, зокрема з правами вірян Православної Церкви України та інших спільнот, які не висловили підтримки окупаційній владі.

Голова ДЕСС також звернула увагу Верховного комісара на блокування діяльності Світового Конґресу Українців (СКУ) у Російській Федерації. 2019 року Генеральна прокуратура РФ прийняла рішення «визнати небажаною на території Російської Федерації діяльність міжнародної неурядової організації Світовий Конґрес Українців», а Міністерство юстиції РФ включило СКУ до переліку іноземних міжнародних неурядових організацій, діяльність яких визнана «небажаною на території Російської Федерації».