Консультації ДЕСС з національними меншинами – Голос грузинської спільноти України

Сьогодні національні меншини України єдині як ніколи й роблять свій вагомий внесок у боротьбу із російськими загарбниками – об’єднавшись проти спільного ворога, стоять пліч-о-пліч у різних сферах: волонтерять, служать у ЗСУ та підрозділах Територіальної оборони, організовують гуманітарну допомогу та духовну підтримку. Грузинська спільнота в Україні з перших днів повномасштабного вторгнення активно долучилася до спротиву збройній агресії росії. Грузини, як ніхто, знають ціну власній свободі і розуміють ситуацію, що склалася сьогодні в Україні. 

У рамках консультацій з національними меншинами (спільнотами) України щодо обговорення правових механізмів імплементації Закону України «Про національні меншини (спільноти) України», зокрема проєкту Концепції державної цільової національно-культурної програми «Єдність у розмаїтті» та проєкту майбутньої Програми, сьогодні ДЕСС провела консультаційну зустріч з представниками громадських об’єднань грузинської спільноти.

До онлайн-консультації доєдналися: Надзвичайний і Повноважний Посол Грузії в Україні Георгій Закарашвілі та представники громадських організацій грузинської національної спільноти України Закарпатської, Дніпропетровської,  Полтавської та інших областей. 

Під час обговорення концепції Програми учасники наголосили на важливості підтримки державою освітніх програм, зокрема створення умов для вивчення української мови представниками національних спільнот України. Також порушувалося питання щодо потреби в унормуванні повноважень громадських об’єднань національних меншин та їх взаємодію з державними органами, місцевими органами самоврядування. 

Представництва грузинської спільноти є в 14 областях України, у багатьох містах функціонують культурно-освітні центри. Грузинська спільнота в Україні активно опікується духовним, естетичним вихованням підростаючого покоління, популяризуючи національні культурні цінності, побутові, музичні традиції грузинського народу. Активно співпрацює з представниками інших діаспор та національних громадських об’єднань України; підтримують та розвивають творчі зв’язки з державними та громадськими організаціями. 

Грузинів і українців об’єднує історія, культура і традиції. Вони завжди боролися за свою свободу та незалежність. У них існували спільні  проблеми, спільні цілі, на досягнення яких спрямовувалися зусилля народів. Витоки дружби наших народів лежить в глибокій давнині. Вся наша славетна історія — це боротьба. Боротьба за свободу, власні права, справедливість. Українці та грузини завжди знали ціну власній свободі. Зараз ми вкотре спільно це доводимо.

Вдячні усім етнічним меншинам, хто долучається до покращення якості державної етнополітики та належного виконання Україною рекомендації Європейської Комісії щодо вдосконалення правової бази щодо захисту прав національних меншин (спільнот). ДЕСС продовжує консультації з національними меншинами (спільнотами) для обговорення питань імплементації Закону. У разі якщо існує потреба у проведенні такої зустрічі просимо надсилати відповідний запит на електронну скриньку info@dess.gov.ua. Також закликаємо слідкувати за оновленнями на офіційних вебресурсах ДЕСС.

Поділитись:
Категорії
Інші публікації