You are currently viewing Зустріч Голови ДЕСС Олени Богдан і Предстоятеля ПЦУ Блаженнішого Митрополита Епіфанія

Зустріч Голови ДЕСС Олени Богдан і Предстоятеля ПЦУ Блаженнішого Митрополита Епіфанія

  • Категорія запису:Новини

27 жовтня відбулася зустріч Голови Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Олени Богдан та Предстоятеля Православної Церкви України Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія.

Предстоятель Церкви та Голова державного відомства обговорили низку питань, що стосуються забезпечення свободи віросповідання в Україні, а також можливостей для об’єднавчих і діалогових ініціатив. Було обговорено реалізацію прав вірян у контексті викликів пандемії, проблеми захисту прав громад і вірян Православної Церкви України в тимчасово окупованому Криму та діяльність Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, у якій зараз головує Блаженніший Митрополит Епіфаній.

Також сторони обговорили ініційований ДЕСС проєкт Нової бібліотеки Софії – онлайн-платформи текстів, фрагментів і цитат, об’єднаних лейтмотивом мудрості (Софія – від грецького «мудрість» або «премудрість»). Проєкт має на меті створити колекцію духовних і світських текстів, які спонукають до рефлексії та діалогу про мудрість, надихають людину вчитися думати й любити. Такі теми, як любов, надія, віра, правда, мир, гідність, милосердя, свобода та справедливість, об’єднують людей у пошуку сенсу й зростання незалежно від їхнього віросповідання. Рубрики «Варто прочитати» й «Улюблені цитати» від духовних і світських лідерів можуть надихнути до ближчого знайомства з книгою.

Голова ДЕСС наголосила, що Служба прагне бути ціннісно орієнтованою організацією ‒ плекати місію та принципи роботи, проголошені Службою на її сайті та в інформаційних матеріалах. Очільниця Служби підкреслила відкритість відомства до діалогу з релігійними спільнотами та важливість відсутності мурів у комунікації.

ДЕСС засвідчує вдячність Православній Церкві України за відкритість до діалогу. Наразі тривають білатеральні зустрічі Голови ДЕСС з духовними лідерами релігійних спільнот України. Метою зустрічей є інформування про засади роботи новоствореної Служби, переваг інституційних змін, складовою яких було створення Служби, обговорення побажань щодо можливих форм діалогу та співпраці між органами державної влади та релігійними спільнотами України.

Фото: ПЦУ