You are currently viewing Зустріч ДЕСС і Всеукраїнської Ради релігійних об’єднань

Зустріч ДЕСС і Всеукраїнської Ради релігійних об’єднань

  • Категорія запису:Новини

17 вересня відбулася зустріч-знайомство Державної служби України з етнополітики та свободи совісті з Всеукраїнською Радою релігійних об’єднань (ВРРО). Наразі ВРРО є єдиним міжрелігійним об’єднанням в Україні, до якого входять віряни буддизму, індуїзму, рідновірства, бахаї, іудаїзму, ісламу та християнства, а також релігієзнавці незалежно від їхньої релігійної ідентичності.

Членство у ВРРО відкрите для учасників й учасниць інших міжрелігійних об’єднань. У Раді почергове головування. 2020 року головує Головний Рабин України та Києва громад прогресивного іудаїзму України Олександр Духовний.

Діяльність ВРРО демонструє, що навіть у разі дуже різних релігійних поглядів і практик можлива співпраця та доброзичливий діалог. ВРРО наголошує на важливості якомога більш інклюзивних майданчиків міжрелігійного та міжконфесійного спілкування.

Голова ДЕСС Олена Богдан та координатор співпраці з релігійними спільнотами Вячеслав Горшков розповіли про засади діяльності та найближчі плани Служби. Зокрема Голова ДЕСС анонсувала створення Форуму релігійних спільнот, у межах якого працюватимуть різні тематичні групи.

Від ВРРО у зустрічі взяли участь Головний Рабин України та Києва Громад Прогресивного Іудаїзму України Олександр Духовний (головуючий у ВРРО), муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саід Ісмагілов; голова правління Духовного управління мусульман України «Умма» Олег Гузік; секретарка Релігійної організації «Національні Духовні Збори Бахаї України» Олена Зима; представниця Релігійної організації «Національні Духовні Збори Бахаї України» Алла Баранова; Єпископ Апостольської Православної Церкви Сергій Вутянов; голова Всеукраїнського Буддійського Центру «Махасангха Ніппондзан Мьоходзі» Триліс Сергій; голова «Об’єднання синів і дочок України «Рідної Української Національної Віри» Михайло Марченко; завідувач відділу філософії та історії релігії відділення релігієзнавства Інституту філософії ім. Г.С. Сковороди НАН України, віце-президент Української асоціації релігієзнавців Людмила Филипович.

Зустріч проходила в Київському центрі прогресивного іудаїзму «Атіква».