Муфтій Духовного управління мусульман АР Крим завітав до ДЕСС

Сьогодні Україна бореться за свою незалежність, свободу й територіальну цілісність, у цій боротьбі мусульмани України демонструють патріотизм, незламність духу, згуртованість і поруч із побратимами різних релігійних переконань і етнічного походження відстоюють єдність країни в ім’я незалежності, правди і свободи.

Під час зустрічі з муфтієм Духовного управління мусульман Автономної Республіки Крим (ДУМ АРК) Айдером Рустемовим, Голова ДЕСС Віктор Єленський подякував мусульманській спільноті за її  внесок у нашу спільну майбутню перемогу. Також обговорили нові виклики та проблеми, що постали перед мусульманською спільнотою Криму внаслідок повномасштабного російського вторгнення, зокрема підняли питання протидії російській пропаганді щодо мусульман України.

Муфтій ДУМ АРК шейх Айдер Рустамов розповів про діяльність управління, його підтримку громадян України і особливо тих, хто знаходиться на деокупованих територіях. Зокрема, там добре зарекомендував себе спеціальний проєкт «Мобільна кухня» – він дозволяє щодня нагодувати до 10 тисяч людей. Особливу увагу було приділено сприянню відновленню членства Духовного управління мусульман Автономної Республіки Крим у Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій та поліпшенню умов здійснення хаджу визнавцями ісламу України. Хадж (паломництво) є одним із стовпів ісламу, кожен мусульманин повинен здійснити паломництво до Заповідної мечеті у Мецці хоча б один раз в житті, поруч із свідоцтвом віри (шахадою), обов’язковою молитвою (салят, намаз), виплатою милостині (закят) і постом у місяць Рамадан, який розпочинається 22 березня для усіх мусульман світу. Місяць милості та прощення, щедрості та добрих справ.

Поділитись:
Категорії
Інші публікації