Інтерв’ю Голови Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Олени Богдан агентству “Інтерфакс-Україна”
Державна служба України з етнополітики та свободи совісті уже працює на повну: сформовано штат, зроблені всі кадрові призначення, є фінансування?
Ми виконуємо 100% наших функціональних обов’язків, але ще потрібно добрати штат та вирішити проблему постійного приміщення ‒ адекватного функціональним потребам Служби. Коли ці питання будуть вирішені, зможемо покривати ширший спектр питань. З огляду на те, як усе рухається, повне формування Служби відбудеться в січні 2021 року, а за сприятливих умов уже до кінця поточного.
Чи достатньо виділяють фінансування на повноцінне функціонування Служби? Наприклад, на наступний рік у проекті держбюджету закладено 16,3 млн грн.
Цього фінансування достатньо лише для того, щоб забезпечити заробітну плату працівникам, оплачувати комунальні послуги та здійснювати дрібні побутові закупівлі з обмеженням у 7 тис. 200 грн. На превеликий жаль, ця сума не включає дорожчі закупівлі. Відповідно, з купівлею техніки виникатимуть труднощі. Також стає неможливим створення серйозних електронних ресурсів.
Ми подавали програму фінансування заходів орієнтовно на 40 млн грн, але вона не включена до проекту держбюджету. Наприклад, замовлення соціальної реклами, реалізація певних просвітницьких заходів ‒ це вже інші статті витрат, на які потрібна окрема бюджетна програма, а вона наразі не включена на наступний рік. Ми будемо пробувати працювати в напрямку грантових можливостей та технічної допомоги, щоб виправляти ситуацію з фінансуванням.
Коли планується створення регіональних представництв Служби?
Зараз очікується реформа обласних державних адміністрацій і їх трансформація в префектури. Можливо створення регіональних представництв Служби йтиме паралельно цим трансформаційним процесам, якщо буде прийнято таке політичне рішення. У такому випадку з 2022 року існуватимуть невеликі представництва в областях. Але можливі різні сценарії: можливо, буде прийнято рішення, що ми працюватимемо з певними відділами в префектурах подібно до того, як це відбувається сьогодні: коли постає певна задача в області, ми зв’язуємося з відповідним відділом в облдержадміністрації. Звичайно, більш оперативна й уніфікована робота можлива, коли ми є єдиною структурою, оскільки в іншому випадку підрозділи орієнтуватимуться насамперед на керівника ОДА чи префектури.
Чи вдається деполітизувати Службу, про що ви говорили, коли заходили на посаду?
Я б сказала, що так. Власне, для мене є дуже знаковим і надихає працювати далі те, що за весь цей час нам не нав’язали жодного призначення. Ми просто відбирали людей за критеріями експертності, і маємо в цьому повну підтримку профільного Міністра. Це вже велика ознака деполітизованості Служби, коли є можливість вільно відбирати людей на основі професійності, без жодного політичного тиску.
Повний текст інтерв’ю доступний на сайті агенства “Інтерфакс-Україна”.
Джерело: Інтерфакс-Україна