You are currently viewing Олена Богдан: Україні сьогодні дуже потрібна підтримка світу, а світові дуже потрібна мирна, безпечна Україна

Олена Богдан: Україні сьогодні дуже потрібна підтримка світу, а світові дуже потрібна мирна, безпечна Україна

  • Категорія запису:Новини

26 січня Україна та світ відгукнулися на заклик Папи Римського Франциска об’єднатися в молитві за мир в Україні та світі. 

Докладніше про подію на ресурсі CREDO Україна, фото: CREDO Україна

Голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) Олена Богдан засвідчила глибоку вдячність за цю всесвітню ініціативу, звертаючися до учасників молитви в Кафедральному соборі святого Олександра в Києві:

«Дорогі учасники зібрання, високоповажне духовенство, Ваша Екселенціє!

Дозвольте, від імені урядової організації, яка опікується питаннями релігії в Україні, висловити теплу і глибоку вдячність за те відчуття солідарності й турботи, яка огортає нас сьогодні.

Україна дуже вдячна Його Святості Папі Римському Фрациску за заклик молитви за мир в Україні та світі. Сьогодні ми могли під час молитви відчути той біль, який відчувають люди в різних куточках світу. Україні сьогодні дуже потрібна підтримка світу. Світові дуже потрібна мирна, безпечна Україна. Адже дестабілізація ситуації в одному куточку світу на сьогодні не може не дати відлуння в інші країни, на інші континенти і не може не відчутися болем в серцях по всьому світові.

Ми дуже сподіваємося і дуже прагнемо того, щоб, пори всі виклики, попри весь біль сьогодення, ми знайшли в собі сили до солідарності, до любові, до тієї підтримки, яка може здолати все в розбудові цивілізації довіри й свободи.

Сердечна глибока вдячність і шана!»

Міжконфесійну молитву за участі представників різних християнських Церков у Костелі святого Олександра в Києві очолив Архієпископ Вісвальдас Кульбокас, Апостольський нунцій в Україні. У своєму слові Архієпископ Вісвальдас зокрема зазначив: «Коли хтось є учнем Христа, він не може приносити ані війни, ані насильства нікому іншому. Якщо стається протилежне, це означає, що ця особа або група людей не можуть називати себе християнами». Апостольський нунцій зауважив, що ми ніколи не знаємо наперед, чи інші сприйматимуть нашу миротворчу місію. Та, незважаючи на це, наша місія – бути миротворцями та будівничими миру – залишається актуальною та невідкладною.

Спільнота святого Егідія – відома своєю доброчинністю християнська організація – запросила до участі в молитві у Костелі святого Олександра якомога ширше коло людей, незалежно від конфесійної та церковної належності.

Заклик про молитву підтримали люди й інших віросповідань, зокрема мусульмани в Україні.

Відео події: