You are currently viewing Оновлена інформація стосовно відео з Києво-Печерської Лаври

Оновлена інформація стосовно відео з Києво-Печерської Лаври

  • Категорія запису:Новини

Оновлена інформація стосовно відео з одного з храмів Києво-Печерської Лаври, оприлюдненого 12 листопада отцем Михайлом Омеляном з ПЦУ: сьогодні вранці Служба безпеки України публічно повідомила про відкриття провадження за статтею 436-2 Кримінального кодексу України (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії російської федерації проти України, глорифікація її учасників) і скерування всіх матеріалів для проведення експертиз.

Чекаємо не результати експертиз. Тим часом звертаємо увагу УПЦ, що кожному архієрею важливо поставити собі питання, чи в жодному з підопічних йому храмів УПЦ:

не поминають патріарха Кирила як чільного для УПЦ патріарха;

не поширюють абсурдну кремлівську літературу, якій не місце в церквах (наприклад, про «загнивання Заходу»);

не відтворюють наративів, породжених московськими імперськими амбіціями;

зміст проповідей і піснеспівів не ранить почуття людей в умовах загарбницької війни росії проти України та агресії, що триває з 2014 року?

Цього ніхто не зробить за вас і це важливий іспит з далекосяжними наслідками.

Усім важливо усвідомлювати та пам’ятати, що наративи російської федерації, які супроводжують збройну агресію та злочини росії в Україні, небезпечні для України та світу, а закладалися й формувалися вони задовго до вторгнення. Вони включають зокрема такі елементи:

вищість російської ідентичності та культури над іншими;

заперечення суверенітету України, української громадянської та етнічної ідентичності, української мови й позиціонування їх як складової російської ідентичності та діалекту російської мови;

безкордонний російський світ, який присутній скрізь, де послуговуються російською мовою;

змова Заходу послабити й знищити росію, зокрема шляхом поширення свого впливу на Україну, а отже, право росії нападати на Україну та інші країни;

представлення України та Заходу як насичених насиллям, несправедливістю і злом, від якого всіх має порятувати росія;

місія росії порятувати світ від морального занепаду;

тих, хто висловлює заперечення окреслених вище ідей і протидіє ним, звинувачують у «русофобії», представляють щонайменше жертвами дезінформації або ворогами й нацистами, які підлягають знищенню.

За цими наративами – жахливе насилля, числення смерті та руйнування. Їм не місце в Україні, їм не місце в жодному куточку цивілізованого світу.