Папська академія наук і українське наукове середовище: перспективи співпраці

19 листопада у Ватиканському палаці Пія IV відбулася зустріч Голови ДЕСС Віктора Єленського з головою Папської академії наук, кардиналом Пітером Турксоном.

Кардинал Турксон докладно окреслив історію Папської академії наук, яка в різні періоди об’єднувала видатних учених, що зробили визначний внесок у розвиток світової науки. Він зупинився на механізмах відбору кандидатів, процедурі голосування за їхнє обрання до Академії та розповів про деяких відомих сучасних науковців, які є її членами.

Під час зустрічі Віктор Єленський обговорив із кардиналом Турксоном можливості ширшого залучення українських учених — як у галузі точних наук, так і у сфері соціальних наук — до діяльності Папської академії наук. Йшлося про участь українських дослідників у наукових заходах Академії, зокрема конференціях, симпозіумах і колоквіумах, а також про потенційний відбір кандидатур українських науковців до членства в Академії.

Кардинал Турксон надав вичерпні пояснення та висловив зацікавленість у розширенні співпраці між Папською академією наук і українським науковим співтовариством.

Зустріч стала важливою частиною насиченої програми візиту Віктора Єленського до Ватикану, що включає низку офіційних контактів.

Робочий візит делегації ДЕСС до Ватикану відбувся за підтримки Фонду Ганнса Зайделя.

Поділитись:
Категорії
Інші публікації