«Має покращуватися культура діалогу – це те, чого потребує наше суспільство», – Вячеслав Горшков

Координатор співпраці з релігійними спільнотами Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Вячеслав Горшков в програмі «Полілог» Українського радіо озвучив актуальні питання конфесійного багатоманіття та нові проєкти сприяння релігійним спільнотам.

У чому унікальність релігійно-конфесійного розмаїття в Україні?  Кого можна вважати релігійною меншиною? Їхні права і потреби. Від чого потерпають сьогодні релігійні спільноти? Чи не ігнорує Україна потреби релігійних меншин? На ці та інші теми на Українському радіо говорив координатор співпраці з релігійними спільнотами ДЕСС Вячеслав Горшков разом з провідним українським релігієзнавецем, віце-президеном Української асоціації релігієзнавців, керівником проєкту «Релігійні меншини України та державно-конфесійні відносини», професором Людмилою Филипович та муфтієм духовного управління мусульман України «Умма» Шейхом Саідом Ісмагіловим.

«Україна – унікальна держава в Європі, яка не відповідає моделі, де домінує одна релігія. Конфесійне багатоманіття і забезпечення толерантного ставлення до представників різних релігійних поглядів – є ключовим аспектом державної політики в Україні», – зазначив Вячеслав Горшков.

Координатор співпраці з релігійними спільнотами Державної служби України з етнополітики та свободи совісті говорить про важливість допомогти релігійним меншинам бути публічними, присутніми в інформаційному просторі.  ДЕСС всіляко цьому сприяє – започатковано декілька інклюзивних проєктів, які розраховані на створення майданчиків для міжрелігійного діалогу, щоб у представників релігійних спільнот була можливість презентувати себе. Це проєкт «Нова бібліотека Софії» – інклюзивний інтерактивний майданчик, об’єднаний лейтмотивом мудрості, який має на меті сприяти взаємному визнанню гідності кожного та покликаний згуртувати заради цього зусилля релігійних спільнот, суспільствознавців, мистецтвознавців, істориків, бібліотекарів і всіх небайдужих.  Другий проєкт «30 років спільнодії. 30 років спільнотворення», про те, як різні етнічні та релігійні спільноти України допомагають людям незалежно від їхньої етнічної чи релігійної ідентичності, про те, як у незалежній Україні спільно творять добрі справи люди різної віри та різних етнічних культур. Також незабаром вийде ще один відео-проєкт від ДЕСС «Розкажи про свою віру».

«Має покращуватися культура діалогу – це те, чого потребує наше суспільство. Ми не вміємо вести діалог, він розглядається як спосіб переконати когось у своїй позиції. Це не пошук чогось спільного, це не робота на спільне благо, наголосив Вячеслав Горшков. – Не має бути ніякого примусу, ми можемо тільки заохочувати, допомагати релігійним спільнотам вести діалог з державою і суспільством. І це не декларації, Державна служба з етнополітики і свободи совісті виводить діалог в практичний вимір».

Як зазначила професор Людмила Филипович, сьогодні за активної участі науковців між державою та релігійними спільнотами відбувається формування абсолютно нової моделі взаємин партнерських відносин, які будуються на взаємній повазі, адже кожний духовний досвід для держави, для суспільства є безцінним.

Повна версія інтерв’ю у передачі «Полілог» на Українському радіо.

Фото: facebook.com/eugenio.zakharcenko та facebook.com/vyacheslav.gorshkov

Поділитись:
Категорії
Інші публікації