Міжнародна діяльність є запорукою успішної політики в галузі свободи совісті та віросповідання всередині країни.
Про це заявила Голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Олена Богдан, представляючи публічний звіт про результати роботи відомства за 2020 рік в Укрінформі.
Керівниця ДЕСС розповіла, що в 2020 році відомство провело низку заходів за участю представників інших країн, сприяючи релігійним спільнотам в участі в міжнародних семінарах і конференціях.
«Відкритість до взаємодії зі світом – це одна з ключових запорук успішного суспільства, де люди зможуть забезпечити собі повноцінну реалізацію, скориставшись напрацюваннями різних культур світу та запропонувавши свою особливу самобутність, яка є в Україні», – зазначила Богдан.
За її словами, співробітники відомства здатні працювати у міжнародному контексті й володіють іноземними мовами – англійською, французькою, німецькою і навіть корейською.
«Міжнародна орієнтованість важлива в сучасному світі, де дедалі тіснішими стають зв’язки між різними країнами, а також для наших напрямків роботи й особливо етнополітики, працюючи в тісному зв’язку з європейськими міжурядовими організаціями. Сфера захисту національних меншин і корінних народів – це сфера, де вкрай важливо зберігати зв’язок з міжнародними зобов’язаннями України, перебуваючи в постійному діалозі з партнерами в Європі та за її межами», – наголосила Богдан.
Вона нагадала, що очолюване нею відомство у царині релігійної політики забезпечує діалог між спільнотами з метою ідентифікації проблем і напрацювання рішень у сфері свободи совісті або віросповідання, напрацьовує пропозиції щодо вдосконалення нормативної бази, а також залучає релігійні спільноти України до міжнародних діалогів і досвіду.
Державну службу України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) було зареєстровано як юридичну особу 18 березня 2020 року. З липня 2020 року стало доступним фінансування видатків відомства, а з вересня ДЕСС було передано функції від Міністерства культури та інформаційної політики. У 2010 році було розформовано Державний комітет у справах національностей і релігій, звідтоді робота в цій царині належала до компетенції Міністерства культури.
Відео (Укрінформ):
Текст та фото: Укрінформ