You are currently viewing Громадське обговорення проєкту стратегії інтеграції ромського населення та плану заходів

Громадське обговорення проєкту стратегії інтеграції ромського населення та плану заходів

  • Категорія запису:Новини

ДЕСС розпочала громадське обговорення проєкту стратегії інтеграції ромського населення на період до 2030 року та відповідного їй плану заходів на 2021 рік. Щоб дізнатися більше і долучитися, завітайте до розділу «Актуально» на нашому сайті.

Цикл обговорень розпочався 16 жовтня онлайн-зустріччю Міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка й Голови ДЕСС Олени Богдан з представниками ромських громадських організацій, які протягом весни-літа подали свої пропозиції Міністерству культури та інформаційної політики України. Пропозиції від громадськості та органів державної влади були передані від Міністерства до Державної служби України з етнополітики та свободи совісті з метою розробки проєкту акту для громадського й міжвідомчого обговорення.

У зустрічі 16 жовтня також узяли участь представниці Офісу Ради Європи в Україні: заступниця Голови Офісу Ради Європи в Україні Олена Литвиненко та  координаторка програми Ради Європи «Захист національних меншин, зокрема ромів, а також мов меншин» Земфіра Кондур. Офіс Ради Європи в Україні надає постійну підтримку як громадським організаціям, так і органам державної влади, зокрема ДЕСС, у роботі над стратегічними документами, що стосуються питань національних меншин, зокрема ромів.

7 жовтня Європейська Комісія схвалила Ромську стратегічну рамку Європейського Союзу для рівності, інклюзії та участі на 2020‒2030 роки (EU Roma strategic framework for equality, inclusion and participation for 2020‒2030).

8‒9 жовтня ДЕСС взяла участь у роботі Комітету експертів Ради Європи з питань ромів та кочівників (ADI ROM). Голова ДЕСС підкреслила важливість спільної роботи над комплексними програмами інтеграції, що передбачають соціальний супровід учасників до того моменту, коли їхні життєві ситуації набувають ознак стабільності, і що участь у таких програмах має передбачати як можливість бути реципієнтом допомоги, так і обов’язок допомагати новим учасникам програми в ролі супровідної особи.

У 2020 році завершується термін дії «Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини до 2020 року», схваленої Указом Президента України від 8 квітня 2013 р. № 201/2013, та «Плану заходів щодо реалізації Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини до 2020 року», затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11 вересня 2013 р. № 701-р. Згідно з кроком 537 Плану пріоритетних дій Уряду на 2020 рік, Кабінет Міністрів України запланував розглянути й ухвалити в грудні акт «щодо забезпечення подальшої інтеграції ромської національної меншини в українське суспільство на наступний період з метою запровадження заходів, що враховують регіональну специфіку та шляхи розв’язання проблем, які виникають у представників ромської спільноти» (План затверджений розпорядженням Кабінету Міністрів України від 9 вересня 2020 р. № 1133-р).

Джерело зображення: EU Roma strategic framework for equality, inclusion and participation for 2020-2030.