You are currently viewing Щодо реєстраційної справи Донецької єпархії ПЦУ

Щодо реєстраційної справи Донецької єпархії ПЦУ

  • Категорія запису:Новини

Юрист заявника підтвердив отримання листа ДЕСС 29 вересня і перебуває на прямому телефонному контакті з нами. За наявною у нас інформацією, юристи заявника погоджуються з висловленими зауваженнями ДЕСС, врахували їх і подають оновлений пакет документів.

Доопрацьовані документи будуть розглянуті у пріоритетному порядку. Загалом ДЕСС розглядає документи в порядку черговості за винятком, звісно ж, тих ситуацій, коли до нас надходить інформація про об’єктивні обставини, що вимагають зміни пріоритезації. Загроза блокування рахунку, безумовно, є об’єктивною обставиною для пріоритетного розгляду. На жаль, у початковому зверненні заявника не було зазначено про проблему рахунку, завдяки чому ДЕСС могла б пріоритезувати розгляд цього пакету документів.

За інформацією, наявною на цю годину в ДЕСС, рахунок єпархії не був і не є заблокований. У разі, якщо ця інформація не відповідає дійсності, просимо Управління Донецької єпархії Православної Церкви України терміново надати ДЕСС підтвердження заблокованості рахунку. Ми негайно звертатимемося до компетентних органів з проханням розблокувати рахунок і надати можливість релігійній організації продовжити повноцінно свою роботу до завершення процедур внесення змін до статуту. Адже для всіх нас важлива гуманітарна робота, здійснювана релігійними спільнотами України, особливо в зоні окупованих територій і активних бойових дій. Опір агресії рф та подолання її негативних наслідків – наша спільна справа.

Разом із тим зауважуємо, що реєстрація нової редакції статуту може відбуватися виключно в межах чинного законодавства й ДЕСС завжди на зв’язку з юристами заявників з метою виправлення невідповідностей у документах. ДЕСС постійно здійснює численні консультації мобільним зв’язком та електронною поштою. Зв’язок з ДЕСС не припинявся з 24 лютого й навіть у найважчі тижні спроб атаки на Київ.

Мусимо також висловити стурбованість поширенням неперевіреної інформації, спрямованої на генерування напруги й конфліктів у суспільстві, в умовах, коли так важлива консолідація.