Спільна молитва за Україну в Софії Київській

9 квітня у Софії Київській пролунала спільна молитва за Україну. Прочитавши разом молитву «Отче наш», духовні лідери різних Церков звернулися з молитовними словами задля перемоги добра, істини, та встановлення якнайшвидшого справедливого миру.

Софія Київська – одна з найдавніших християнських святинь Європи, яка зберіглася до цих днів із часів Київської Русі. З 11 століття цей храм залишається духовним серцем України.

У спільній християнській молитві взяли участь:

  • Блаженнійший Епіфаній, Предстоятель Православної Церкви України;
  • Блаженніший Святослав Шевчук, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви;
  • Єпископ Команський Михаїл, Екзарх Вселенського Патріарха в Україні;
  • Єпископ Віталій Кривицький, Ординарій Києво-Житомирської дієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні;
  • Єпископ Маркос Оганесян, Глава Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви;
  • Леонід Падун, Старший єпископ Української Християнської Євангельської Церкви.

Спільна молитва представників різних конфесій – одне з численних світлих свідчень єдності в розмаїтті нашої рідної країни. Шануючи гідність кожного, ми сильні разом!

Блаженнійший Епіфаній, Предстоятель Православної Церкви України

Господи, почуй молитви дітей Твоїх і в час важких випробувань Україну від нашестя чужинців звільни. Благослови та зміцни воїнів наших, владу, Президента та весь народ наш, які протистоять підступному російському агресору.

Пошли на допомогу мужнім захисникам нашим грізного очільника небесного воїнства архістратига Божого Михаїла, щоби диявольські задуми чужинців зруйнували вони.

Правдолюбивий Господи, не дай ворогам нашим знищити народ, державу та святині наші. Благаємо Тебе, даруй нам з іменем Твоїм перемогу і наблизь справедливий мир.

Блаженніший Святослав, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви

Господи наш, Боже, Творче і Спасителю, глянь Твоїм ласкавим оком на наш український народ. Прийми його моління про мир і перемогу України. У Твої руки повіряємо всіх невинно убієнних, кров яких волає до Тебе з української землі. Пресвятая Богородице, Київська Оранто, Нерушимая Стіно, під Твій покров віддаємо наш український народ. Маріє, врятуй Твоїх дітей. Амінь.

Єпископ Команський Михаїл, Екзарх Вселенського Патріарха в Україні

Господи Боже Всемогутній, Отче щедрот, помилуй тих, хто допомагає народу нашому українському в боротьбі проти агресора, поверни їм сторицею за ту допомогу, яку вони оказують нашому народові, допоможи народу українському швидко повернутися до мирного життя та відновити відбудувати свою державу, і в щедротах Твоїх подай милості Твої, щоб ніколи на українській землі більше не повторювалося це воєнне жахіття.

Єпископ Віталій Кривицький, Ординарій Київсько-Житомирської Дієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні

Небесний Отче, молимо Тебе за всіх біженців та за вимушено переселених. Молимо тебе за тих людей, хто сьогодні позбувся свого крову. Господи, подай їм кров. Господи, подай їм хліб насущний, відкрий серця людей перед ними. Господи, допоможи їм у мирі та щасті повернутися до свого дому. Оберігай їх, Господи, на кожному кроці.

Єпископ Маркос Оганесян, Глава Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви

Укріпи нас, Христе Спасителю наш, Твоїм миром, що понад усі думки та слова. Збережи нас від усякого ворога. Удостой, Боже, покрови десниці Твоєї, зроби нас рівними з Твоїми істинами, боголюбивими, які духом і правдою поклоняються Тобі, бо Пресвята Трійця Твоя є честь і сила, і слава, нині, і повсякчас, і навіки віків. Амінь.

Ленід Падун, Старший єпископ Української Християнської Євангельської Церкви

Боже Великий, Єдиний, я звертаюсь до Тебе, молюсь, благослови нашу владу мудрістю, силою, мужністю. Я молюсь, захисти наш нарід, збройни сили. Я молюсь і дякую Тобі за ту премогу, яку Ти вже даєш нашій країні. Дякую за те, що Україна переможе і її доля від Тебе відбудеться: Україна відбудеться як хлібна і духовна житниця світу. Боже Великий, Єдиний, слава Тобі навіки!

На початку й на завершення молитви християнських духовних лідерів неймовірні голоси України виконали молитву-піснеспів «Святий Боже» та Духовний гімн України «Молитва за Україну» («Боже Великий, Єдиний»):

  • Отець Олександр Бойко, соліст Національної Опери України, диякон Православної Церкви України;
  • Отець Микола Лисенко, диригент, протодиякон Української Православної Церкви, правнук композитора Миколи Лисенка, автора музики Духовного гімну України;
  • Богдан Тарас, соліст Національної Опери України, заслужений артист України;
  • Юрій Тетяноха, соліст Академічного хору Українського Радіо.

Світлини: Вадим Кириленко
Зйомка: АТ «НСТУ»

Поділитись:
Категорії
Інші публікації